Słowa kluczowe składające się z dwóch lub więcej wyrazów
#1
Czasami wyszukuję swoje zdjęcia, aby sprawdzić jaką mają pozycję w wynikach wyszukiwania. Jakiś miesiąc temu zauważyłem, że nie mogę wyszukać jednego z moich zdjęć jeśli wpiszę np. los angeles old town street (mam ustawione słowa kluczowe "los angeles", "old town" i "street").

Skontaktowałem się z suportem i okazało się, że słowa kluczowe złożone z więcej niż jednego słowa powinienem napisać w cudzysłowiu (cudzysłowach?). Faktycznie po wpisaniu wszystkich słów zgodnie z instrukcją wyszukiwarka znajduje zdjęcie, ale jak wpiszę: los angeles street, to też jest znajdowane nawet bez cudzysłowów. Problem pojawia się więc np. przy dwóch złożonych słowach kluczowych i jednym prostym. Przy dwóch złożonych słowach działa i przy jednym złożonym i jednym prostym działa.

Najbezpieczniej byłoby stworzyć słowa kluczowe: los, angeles, old, town, street
ale jako, że dla Fotolia najważniejsze są pierwsze słowa kluczowe, a tutaj dwa słowa kluczowe zajmują cztery pierwsze miejsca, więc automatycznie pozostałe słowa kluczowe będą gorzej zindeksowane.

Przyznam się szczerze, że jak dla mnie, to dziwnie działa ta wyszukiwarka. Wiadomo, że nikt nie będzie używał cudzysłowów przy wyszukiwaniu słów kluczowych.

Co o tym myślicie? Używanie złożonych słów kluczowych? Wam też tak działa wyszukiwarka?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Słowa kluczowe składające się z dwóch lub więcej wyrazów - przez Edge - 2018-04-07, 22:17:43

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia Eve6 123 54 549 2020-04-14, 08:06:49
Ostatni post: TomPor
  Czy można edytować słowa kluczowe / tytuł zdjęcia? johnkruger1 9 5 039 2018-04-14, 16:47:20
Ostatni post: johnkruger1
  Czy można zmienić kategorię i słowa kluczowe w zaakceptowanym zdjęciu? klawod 4 6 207 2009-08-03, 18:31:00
Ostatni post: kaczor58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości