Studio do zdjęć produktowych sklepu internetowego
#7
Ok teraz zostało mi tylko zasadnicze pytanie co do oświetlenia. Od samego początku byłem dużo bardziej przekonany do oświetlenia stałego świetlówkami 5500k. Z tego co czytam to wszyscy polecają tylko i wyłącznie światło błyskowe. Pomijam już kwestię aparatu bo jak zdjęcia telefonem nie będą satysfakcjonujące (A podejrzewam że nie będą) to pożyczę od kolegi na początek chociaż normalny aparat aby popróbować i pouczyć się a potem kupię swój. Jednak chce już iść w jeden rodzaj oświetlenia. Zdjęcia będę robione na stole bezcieniowym jak i na zwykłym blacie, szkle czy białym tle. Chce mieć możliwość podświetlić spód i tył stołu aby uzyskać efekt wypalonego tła jak i oświetlić produkt tylko z przodu. Wyżej opisałem jakiej to wielkości będą produkty i jakie są moje oczekiwania. Jeżeli chodzi o światło stałe to planowałem 3 softboxy domowej roboty z świetlówkami fotograficznymi 5500k 125w lub 2x softbox z 5500k 125w + 2x 85w na tył i 2x85w na dół. I tutaj będę miał możliwość zawsze dokupić świetlówkę i zrobić 2x 2x125w w softboxach. Chcę się tylko upewnić czy takie świetlówki zdadzą egzamin i dam radę oświetlić tym fotografowany produkt. Pomijam fakt że cenowo to będzie podobnie do lamp studyjnych jednak to oświetlenie stałe wykorzystałbym w innym celu dlatego przemawiam właśnie zanim. Tak samo czytałem sporo że światło błyskowe ciężko opanować i dla początkującego lepsze jest stałe bo mogę na bieżąco coś przestawić, podświetlić blendą itd. Ale nie chce kupować czegoś na czas nauki a potem do właściwych zdjęć zamieniać cały zestaw. Pozdrawiam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Studio do zdjęć produktowych sklepu internetowego. - przez legolass97 - 2017-05-22, 18:56:40

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Studio na godziny Tomek De 11 9 666 2011-10-23, 21:49:40
Ostatni post: StudioKN
  Studio w Warszawie Tomek De 2 4 401 2009-08-20, 08:24:25
Ostatni post: ambrozinio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości