Szukanie zdjęć po nazwisku-pseudonimie
#13
(2016-08-13, 18:47:08)janusz2555 napisał(a): Dodam jeszcze, że uzupełnienie słów znaczących można dokonać w każdej chwili otwierając swoje zdjęcie - nawet stare- dokonać uzupełnienia słów znaczących, w tym przypadku naszego np. nazwiska, jeśli oczywiście zmieścimy się w swoich 300 znakach i zatwierdzamy. Zmiana uaktywni się po jakimś czasie - poza dniami wolnymi.


Jeszcze raz pozwolę sobie wytłumaczyć jak dojść do swojego portfolio - kiedy nie mamy swojego nazwiska w słowach kluczowych) :
 - otwieramy Alamy
 - najeżdżamy na My Alamy - w prawym górnym rogu na czrnym pasku - rozwija sie menu
 - klikamy na My Alamy
 - pojawia się okno logowania - wpisujemy login - klikamy
 - na nowej stronie znajdujemy : link to your images on Alamy - klikamy na: Learn more about My Alamy
    Homeopage ( niebieskie )
 -znajdujemy : Stock photography by ........ at Alamy  - klikamy
 - otwiera się strona z czarnym kwadratem "Alamy" Na środku
 - klikamy : Images by .........
 - pojawiają się wszystkie nasze zdjęcia z numerami.
 - klikamy na zdjęcie
 - w dolnym lewym rogu jest : Edit image
 - pojawiają się okna , które wypełnialiśmy przy opisywaniu zdjęć
 - możemy teraz zmienić opis zdjęcia jak chcemy
 - zatwierdzamy w przypadku zmiany opisu
 - zamykamy wszystko i tyle.
 - czekamy na zatwierdzenie zmian, które może potrwać 1 dzień lub kilka.
 - koniec

  Jeśli mamy problem z językiem angielski to : klikamy prawym przyciskiem myszy , otwiera nam się menu ,
  klikamy przetłumacz na język polski. Tłumaczenie jest kiepskie , ale trochę pomocne.

   I to by było na tyle.
   Trochę się namęczyłem przy pierwszym podejściu do Alamy, ale jakoś poszło.

o matko, jesteś wielki Janusz2555, spróbowałam dodać swoją nazwę przy pierwszym zdjęciu, w rubryce Main keywords (300 znaków)

to działa Smile

nie mam kłopotu z angielskim, ale szukanie nawet krok po kroku według Twojego opisu też nie było takie proste,

bardzo dziękuję za szczegółową instrukcję Smile
zabieram się za dodawanie swojej nazwy do kolejnych zdjęć

serdecznie pozdrawiam

(2016-08-13, 19:43:01)fotoiris napisał(a): o matko, jesteś wielki Janusz2555, spróbowałam dodać swoją nazwę przy pierwszym zdjęciu, w rubryce Main keywords (300 znaków)

to działa Smile

nie mam kłopotu z angielskim, ale szukanie nawet krok po kroku według Twojego opisu też nie było takie proste,

bardzo dziękuję za szczegółową instrukcję Smile
zabieram się za dodawanie swojej nazwy do kolejnych zdjęć

serdecznie pozdrawiam

po namyśle i dodaniu swojej nazwy do kilku zdjęć zaczęłam się zastanawiać po co właściwie dodawać swoją nazwę w rubryce keywords, moja nazwa nie ma nic współnego z opisem zdjęcia, a przecież teraz (dzięi Tobie Januszu) już bez problemu znajduję moje portfolio, natomiast każdy ewentualny nabywca może sprawdzić moje wszystkie obrazy klikając w moją nazwę, która jest pod opisem każdego zdjęcia, tu gdzie jest Image ID jest też Contributor i moja nazwa, po kliknięciu w nią otwierają się wszystkie zdjęcia Smile
chyba przestanę uzupełniać keywords
Twoja zasługa jest wielka Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Szukanie zdjęć po nazwisku-pseudonimie - przez rpd - 2016-07-31, 18:53:21
RE: Szukanie zdjęć po nazwisku-pseudonimie - przez fotoiris - 2016-08-13, 19:43:01
RE: Szukanie zdjęć po nazwisku-pseudonimie - przez rpd - 2016-08-13, 22:02:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości