Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje
#1
1.Jakie mogą być powody bana na SS?
2.A jakie konsekwencje ?
Może temat był gdzieś poruszany na forum Icon_rolleyes ale nie miałam czasu poszukać ..  Icon_frown
Odpowiedz
#2
Uuu, ostro. Nawet wolę nie myśleć.
Odpowiedz
#3
2. przestajesz zarabiać(zwolnienie z pracy)
Odpowiedz
#4
Ale za co można w praktyce bana zaliczyć.. ? bo regulamin owszem jest ale kto by go czytał?
Odpowiedz
#5
Ban to taka cyfrowa śmierć a za co? Na przykład za wrzucanie nie swoich zdjęć, za wrzucanie po raz kolejny tych samych odrzuconych zdjęć. Myślę, że za stwierdzenia typu "moderator jest debilem" też można załapać bana tyle tylko, że trzeba byłoby napisać to na forum Shutterstock Icon_wink
Odpowiedz
#6
(2015-11-20, 11:52:07)oxygenka napisał(a): Ale za co można w praktyce bana zaliczyć.. ? bo regulamin owszem jest ale kto by go czytał?

Planujesz dostać bana?  Nie idź tą drogą ... Icon_wink
Odpowiedz
#7
w skrocie: T-termination(usuniecie konta) S-suspenison (czasowe zawieszenie)

np, wyslanie prac nalezacych do innej osoby( pot. kradziez, oficialnie: copyrights violation) T
falszowanie MR,PR oczywiscie gdy wyjdzie na jaw, T
w skrajnych przypadkach copy-cat czyli tworzenie zdjec identycznych, kopiowanie idei aczkolwiek trudne do udowodnienia jako ze pomysl nie podlega pod copyrights S
nagmnienne wysylanie wczesniej odzuconych prac S
kopiowanie tytulu i keywords z prac innych autorow S
dodawanie keywords nie majacych zwiazku ze zdjeciem S oraz dodawanie keywords po ich usunieciu przez osobe oceniajaca T
z biznesowego punktu: posiadanie dwoch kont na Shuterku T
dzielenie PayPal z innym autorem T
nie zgloszenie dzialalnosci biznes T
to chyba takie najwazniejsze

Konsekwencje chyba dosc jasne gdy zamkna konto to nic nie sprzedarz Smile mozna by zalozyc drugie na kogos innego dane ale z gory ryzykujesz nastepny ban, tym bardziej gdy ktos pozna Twoje prace. ZAwieszenie jest ok i trwa do momentu naprawienia/poprawy bledow itp.
Odpowiedz
#8
Powody otrzymania ostrzeżenia są dość jasno podane:

http://support.shutterstock.com/contribu...earch&pn=1

Reasons for Receiving Warnings
* If we see repeated issues related to content submissions or poor behavior, you may receive a warning. Repeat warnings may result in account suspension or termination. Some reasons for receiving warnings are:    
* Consistent repeated resubmissions without addressing the rejection reasons.  
* Sharing content with another Shutterstock contributor, and/or sharing a Shutterstock account with another person
* Sharing a PayPal email address with another Shutterstock contributor, and/or opening a Shutterstock account in the name of someone other than yourself
* Opening a second Shutterstock account without permission from Shutterstock
* Submitting content which may be excessively inspired by work to which you do not own the copyright
* Frequent miscategorization of submitted content
* Copying the entire description and/or keywords of another item of content on Shutterstock
* Keyword spamming (using the same keywords for unrelated content)
* Re-adding keywords that were previously removed by an administrator, or modifying a caption that was previously edited by an administrator
* Inappropriate keywords, such as those defined in the People Category (e.g., the use of "teen", "nude", "sexy", etc.)

zaintrygował mnie wpis yuma2 " nie zgloszenie dzialalnosci biznes T"
możesz doprecyzować?
Odpowiedz
#9
Ja miałem w sierpniu S-suspenison. Byłem na urlopie i nie miałem dostępu do kompa. Dostałem maila, że jeden z klientów zapytuje o jedno z moich zdjęć z Toskanii, a konkretnie, czy posiadam PR do niego, bo to co na zdjęciu to własność prywatna i takie tam ble ble. Nie doczytałem maila do końca i nie zwróciłem uwagi, że mam 48h na odpowiedź w tej sprawie. Ponieważ jedyny dostęp do neta miałem przez smartfona i to bez wi-fi uznałem, że odpisze po powrocie. Byłem jeszcze tydzień poza domem. Wracam, chce sprawdzić ile to zarobiłem w czasie urlopu Smile a tu zonk. Konto zablokowane, portfolio wyłączone i powiadomienie, żeby się pilnie skontaktować z suportem. No to wysmarowałem maila, że bardzo przepraszam, nie miałem dostępu do neta, byłem na urlopie, wiem że w USA to nie do pomyślenia ale my w Polsce mamy takie miejsca gdzie brak wifi, zasięgu itp. itd. Oczywiście opisałem sytuację prawną ze zdjęciem, to znaczy że owszem nie posiadam PR, ale posiadłość ze zdjęcia to pensjonat, a jego właściciel wie, że zrobiłem te zdjęcia i nie ma nic przeciwko bo dla niego to reklama itp.
Po moim mailu konto odblokowano a portfolio wracało na raty po pareset zdjęć dziennie. W sumie straciłem jakieś dwa tygodnie na tych zawirowaniach.
Po włączeniu folio nie zauważyłem jakiś zmian na plus czy minus w dl-ach.
To cała historia zablokowania mojego konta, niech będzie przestrogą dla Was, że nawet na urlopie trzeba być czujnym, bo człowiek nie zna dnia ani godziny Smile
Odpowiedz
#10
To brzmi jak ponury żart. Nie jesteśmy niewolnikami z przytwierdzonym komputerem - i jeśli nie ma w regulaminie takiego zapisu, że masz 48h na odpowiedź na ich maila - jeśli nie to ban, to uważam, że mogłeś dochodzić swoich praw za utracone korzyści...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Powody odrzutów na ShutterStock Monia 2 038 606 443 2023-05-16, 14:44:52
Ostatni post: baranq
  Powody odrzutow fotoaloja 32 18 738 2008-03-22, 13:05:29
Ostatni post: rachwal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości