Plagiat czy podobny pomysł? Różne podejścia do sprawy
#13
(2014-03-01, 11:24:30)ambrozinio napisał(a): Zdaję sobie sprawę z "ważności" tematu ale od jakiegoś czasu staram się robić swoje i jeśli mam pomysł to go realizuje. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tak zwanego Nieświadomego Plagiatu, polega on na wydobyciu z naszej pamięci jakiejś sytuacji (pomysł na zdjęcie) bez świadomości, że dane zostały zakodowane kiedyś przez przypadek np. kiedy oglądaliśmy film, zdjęcia czy przeglądając nawet PF innych użytkowników. Jesteśmy pewni, że to co pojawiło się u nas w główce jest nasze a tak naprawdę może być śladem pamięciowym którego nie rozpoznaliśmy jako "nie nasze".
Myślę, że cały czas balansujemy na granicy, tak jak piszecie wszystko zostało już z pewnością sfotografowane. Wydaje mi się, że podstawą do niepokoju może być "brutalne" skopiowanie zdjęcia, łącznie z większością szczegółów takich jak kolor i ubiór, miejsce sesji i przedmioty tak samo rozmieszczone w około.

Ubrałeś ładnie w słowa moje myśli.Smile
Tak to często bywa jak piszesz i nic nie poradzimy.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Plagiat czy podobny pomysł? Różne podejścia do sprawy. - przez Esdras - 2014-03-01, 12:13:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości