Jak prawidłowo podświetliś stół bezcieniowy?
#46
Myśląc słowo świecić miałem na myśli efekt światłowodu tzn.
Jeżeli podświetli się taki kubek np stołem bezcieniowym powiedzmy od dołu na załamaniach robią się białe linie tam właśnie ucieka światło i twój kubek wygląda trochę jakby był w kontrze dla mnie to jest dziwny efekt...
Jeżeli chodzi o oświetlenie takiego kubka, moim zdaniem trzeba unikać stołu bezcieniowego tzn świecenia od tyłu a bazować tylko na odbiciach czyli postawić na białej pleksi szybie itp.
a walczyć blendami płytami czy tam innymi gadżetami, starając lekko nie doświetlić zdjęcie. Można łatwiej wyciągnąć głębie
... Wycięcie ja to akurat zrobiłem bardzo szybko, przy w miarę kontrastowym zdjęciu i dobrym monitorze to da sie dobrze zrobić...(no i jamiałem krawędzie trochę niedorobione) ale bedę nad tym pracował ale juz nie na kubkachSmile
Obrabiałem sporo zdjęć w swoim życiu i nie często zdarzały się tak komfortowe sytuacje. Często krawędź to sprawa umowna (szczególnie prze dużych przedmiotach - głębia ostrości)

Ja np. jako klient wolałbym mieć ładnie zrobione zdjęcie niż czy grafikowi będzie łatwiej wyciąć.

W normalnym świecie reklamy pomijam setki tysięcy stockerów i firmy typu "Jestem miszczem KorelaSmile" nie istnieją zdjęcia bez obróbki szczególnie w fotografii produktowej.

Wątek powinien brzmieć jak prawidłowo wykonać zdjęcie białego kubka na białym Smile
Ja czekam na kolejne przykłady Smile kolegów...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak prawidłowo podświetliś stół bezcieniowy? - przez kreatorex - 2013-04-08, 15:16:11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości