Jak prawidłowo podświetliś stół bezcieniowy?
#29
Jak wspomniałem ja jestem słabym fotografem...i takie zlecenie jest bardzo trudne szczerze to bałbym sie podjąć takiego zadania chyba ze za duże pieniądze...
jednak będe sie upierał że sporo można wyciągnąć w programach graficznych.
Mi prawdopodobniej łatwiej było by namalować taki kubek w photoshopie niż wykonać perfekcyjne zdjęcie....
Jak tylko dorwę taki kubek spróbuje zmierzyć się z tematem (nie mam na stanie czegoś takiego).
Kiedyś kupiłem stół bezcieniowy i nie mogłem sobie z nim poradzić właściwie to zabrakło mi lamp do prawidłowego oświetlenia... leży gdzieś w szafie. Gdy robie zdięcia na biały nie jest dla mnie priorytetem idealne tło prodto z zdjecia mi jatwiej jest je uzyskać w programie graficznym paradoksalnie zaoszczędzam mase czasu, nie mam też studia więc ograniczam się sprzętowo z racji mobilnosci (i żonySmile)
Zawodowo zajmuję się bardziej grafiką niz fotografią, choć fotografia to moja pasja i chciałbym to robic zawodowo dlatego bawię się w stoki tu człowiek uczy się techniki.
W celu uzyskania kontrastu rozjaśniłbym nawet sztucznie wnętrze kubka np. podmalowałbym używając gradientu pedzli itp. w Photoshopie.
Ogólny kontrast i szczegóły to w programach do obróbki rawów naprawdę można sporo wyciągnąć.

Nie chcesz kupić stolikSmile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak prawidłowo podświetliś stół bezcieniowy? - przez kreatorex - 2013-04-06, 22:05:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości