"Full Time" - Czy warto zostać pełnoetatowym stockerem?
#78
Inwestycje hmm.
Chodzi o to żebyś nie musiał kombinować i tracić czasu bo np nie masz takiego statywu albo brakuje Ci lamp. Podstawa to dobre obiektywy, solidne lampy (ja np mam lampy Fomei Pro X ze względu na sterowanie radiowe parametrami błysku i 5lat gw, dla mnie mega wygodne, dla innych całkowicie zbędne). Wychodzę z założenia dobre zdjęcie możesz zrobić każdym aparatem. Ale po co sobie utrudniać skoro są lepsze i większe matryce (kwestia późniejszego crop bądź wyciągania / obróbki) wiec warto inwestować (tu akurat mam doświadczenie z przesiadka z 5d mk2 na d800. Rożnica jak dla mnie ogromna)
Ile hmm liczba... Możesz zainwestować 1tys, 10tys, 100tys. itp... Wszystko zależy od Ciebie i Twoich funduszy. Może się okazać ze zainwestujesz 1mln i nie zarobisz nawet 1tys... Bezpośrednio na sprzedaż przekłada się pomysł i zapotrzebowanie na produkt. Inwestycja pomaga Ci realizować go szybciej i lepiej. Zdjęcia często rozkręcają się po 3miesiacach, pół roku.

A co do zusu... mając nawet firmę nie musisz płacić Icon_razz. Wystarczy ze dla kogoś jeszcze pracujesz i pracodawca płaci Icon_frown.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: "Full Time" - Czy warto zostać pełnoetatowym stockerem? - przez StudioKN - 2013-04-03, 22:05:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości