"Full Time" - Czy warto zostać pełnoetatowym stockerem?
#24
(2012-12-13, 03:23:10)SHaiith napisał(a): hmm sporo tych danych, ale jakieś wskazówki są.

max:
Możesz powiedzieć na jakich stokach jesteś? No i jeżeli możesz powiedzieć. jak szukasz nowych pomysłów i inspiracji. Bo w prędzej czy później ten problem dopada wszystkich. No i czy polecasz tylko fotografowanie pod stocki, czy również lokalne zlecenia w postaci ślubów czy innych tego typu imprez.

Jestem EX w iS i w Getty na bezposrednim kontrakcie.
Taki model zapewnia uczestnictwo we wszystkich segmentach cenowych rynku, o ktorych wczesniej wspomnialem. Od najdrozszych kolekcji RM Getty z cenami czterocyfrowymi, poprzez ceny srednie i niskie w Getty i agencjach z ktorymi on wspolpracuje, lub, ktore posiada np. Corbis, Punch Stock, Jupiter Images i innych), nastepnie Vetty, TAC, E+ obecne podwojnie: w iS i w Getty, dalej w iS standardowe ceny srednie i niskie (jestem na 40%), az po ceny najnizsze w 2 stockach PP po 0,40$.

Chce tu pokazac, ze wbrew obiegowej opinii wielu forumowiczow, ekskluzywnosc wcale nie musi oznaczac wiazania sie z jedna agencja, czy dlawienia swojej sprzedazy tylko w jednym miejscu.

Z dodatkowych dochodow mam jeszcze kontakt z duzym wydawnictwem z branzy podrozniczo-krajoznawczej. Slubow nie robie bo nie musze. Dla Twojego startujacego biznesu, przynajmniej na poczatek, to warta uwagi druga podstawa. W trakcie przeliczysz czy czas na sluby jest korzystnie oplacony, czy raczej wydarty stockom.

Pomysly;
z tego co pamietam produkujesz kompozycje w ministudio, czyli jedziesz na pomyslach, a te lubia sie wyczerpywac. Niby inspiracji sa wszedzie masy, ale na wszelki wypadek zrobil bym tylko z glowy plan szutingow na najblizszych pare miesiecy. Jak sie wyobraznia nie wyczerpie to powinno byc i dalej OK. W moim przypadku z pomyslami jest troche inaczej. Chodze z szeroko otwartymi oczami i to mi z grubsza wystarcza. Icon_wink
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: "Full Time" - Czy warto zostać pełnoetatowym stockerem? - przez max - 2012-12-13, 14:32:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości