Zdjęcia drzwi zewnętrznych wejściowych
#6
(2012-07-12, 11:40:36)Claudia napisał(a): Otworzyłam jedno ze zdjęć i wydaje mi się, że drzwi są lekko wybrzuszone, jakbyś za małej przysłony używał. Najprościej wg mnie było by ustawienie drzwi na dworze (w zachmurzony dzień - nie w pełnym słońcu) bądź przy dużym oknie, żeby uzyskać światło rozproszone. Takie światło oświetli drzwi równomiernie. Co do refleksów wydaje mi się, że przy świetle rozproszonym nie powinno być ich tak dużo, a te ewentualne może da się usunąć w photoshopie.
Też nigdy nie fotografowałam tego tematu, więc podaje Ci pomysł najprostszy i najtańszyIcon_wink Jeżeli on nie da oczekiwanego efektu - to trzeba myśleć dalejSmile

Problem wybrzuszonych drzwi staram się poprawić w programach do obróbki grafiki. Faktycznie nadal są widoczne i dziękuję za podsunięcie pomysłu rozwiązania tego problemu.
Natomiast jeśli chodzi o światło to faktycznie wykonywaliśmy zdjęcia na zewnątrz budynku i to już w różne dni, mniej i bardziej słoneczne, kwestia jest tego typu, że pogoda nie zawsze jest taka jaką byśmy chcieli, a drzwi mam czasem na godzinę i muszę w tym czasie wykonać dobre zdjęcia. Niestety tutaj pewnie będą potrzebne kolejne inwestycje.

Jeżeli chodzi o odbicie w szybie "refleks" - nie potrafię sobie poradzić z zdjęciem tak aby sam retusz dał jakiś przyzwoity rezultat.

Nie wspomniałem wcześniej o tym jakie dodatkowe oświetlenie posiadam:
2x Softbox (70x140) - lampa cy300k
2x lampa quantuum ql-1000
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zdjęcia drzwi zewnętrznych wejściowych - przez kamil - 2012-07-11, 11:57:07
RE: Zdjęcia drzwi zewnętrznych wejściowych - przez kamil - 2012-07-12, 13:17:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości