Zdjęcia drzwi zewnętrznych wejściowych
#1
Jestem amatorem, a zostałem postawiony przed trudnym zadaniem fotografowania drzwi wejściowych. Drzwi fotografuję jeszcze przed ich montażem - tak więc fotografuje je w budynku naszej firmy. Pojawia się wiele trudności z tym związanych. Choćby problem z doświetleniem całej powierzchni drzwi - bardzo istotna sprawa ze względu na to iż w nie doświetlonych miejscach nie widać struktury drewna - jest ona zamazana. Jednak największym problemem jest wykonanie zdjęć drzwi, w których zamontowane są witraże z szkłem tzw refleksem, bądź lustrem weneckim. Jednym z pomysłów było zawieszenie czarnego materiału przed drzwiami - niestety rozwiązuje tylko problem odbicia elementów, które nie powinny się znaleźć w odbiciu, ale czarne jednolite odbicie nie wygląda zbyt dobrze gdy fotografię chcemy zamieścić w materiałach reklamowych.
Aparat jakim wykonuję zdjęcia to Nikon D90 + obiektyw AF-S NIKKOR 18-105mm 1:3.5-5.6G ED + filtr Akira circular polarizing hmc digital 67mm.
Może ktoś podpowie mi jak prawidłowo ustawić aparat, na co przede wszsytkim powinienem zwrócić uwagę.
Tutaj można obejrzeć: galeria, zdjęcia które były wykonane tym aparatem, w większości są to zdjęcia przetworzone w programie do obróbki grafiki - zmiana nasycenia, kontrast, jasność. Daleko im do ideału, a drzwi są naprawdę ładne i można wyciągnąć znacznie więcej, bez obróbki zdjęć. Tylko jak?

A może ktoś poleci mi książkę, w której mógłbym znaleźć wskazówki odnośnie tak specyficznej fotografii?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zdjęcia drzwi zewnętrznych wejściowych - przez kamil - 2012-07-11, 11:57:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości