Jak podwyższyć prowizję i nie dać się wykorzystywać stockom?
#42
edi - to bardzo proste. najstarsi górale jeszcze pamiętają początki stocków i jakie było ssanie każdego gniota którego w pocie czoła wyprodukowali domorośli fotograficy. miło, łatwo i przyjemnie. zapraszamy, może w czymś pomóc, pełna kulturka. Co roku podwyżki prowizji zachęcające do pracy i sciągniecia na stocki kolegów. Idylla nie trwała długo. wody spokojnego oceanu zostały wzburzone i zaczeła sie mordercza walka o ilość. Do dziś pamietam sety pewnego chnczyka który uploadował po 400 zdjęć dziennie.fakt. praktycznie zrzuty z karty na zasadzie "znajdż 3 szczegóły rózniące te dwa zdjęcia" . zaczeła sie gonitewa za ilość. nie ważne jak. ważne że dodane paczki po dziesiąt, czasem po kilkaset zdjęć. te zdjęcia Oczywiście zgineły w tłumie i nikt o nich nie pamięta . ale. wśród tych setek zdjeć w każdym secie trafiały sie perełki które jakimścudem zaczepiły sie w beast match ..... i są tam do dziś. Warto zwrócić uwagą na fragment "w każdym secie". to spowodowało że portfolio fotografa mimo że wypełnione w sumie gniotami to jednak z czasem obrastało w owe perełki w best match. i do dziś tam są. u mnie np w the best of the best jest nadal zdjęcie które wrzuciłem chyba w trzecim czy czwartym secie. Sprzedaje sie codziennie.
Zróbmy teraz małą przerwe na kawe i pomyślmy jak powstawały perełki. otóż niczym niezwykłym w starożytnych czasach było aby po uploadzie zdjęcie sprzedało sie 10-15-i wiecej razy w ciągu dnia. były to pojedyńcze zdjęcia ale były. Nie wiem jak u innych ale moje nowe o takiej sprzedązy mogą tylko pomarzyć. Generalnie obecnie nowe zdjęcia po za nielicznymi wyjątkami sprzedają sie słabo i bardzo słabo.
c.d.n.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak podwyższyć prowizję i nie dać się wykorzystywać stockom? - przez canion - 2011-06-06, 21:29:14

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prowizje dla dostawców simpson33 10 3 952 2019-09-13, 22:17:04
Ostatni post: GregorK
  Czy można wykorzystywać flagi narodowe w ilustracjach? januszt25 1 2 886 2016-01-25, 20:04:35
Ostatni post: yuma2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości