Jak podwyższyć prowizję i nie dać się wykorzystywać stockom?
#5
1. Napisać petycję, którą podpiszą zainteresowani.
lub

2. Założyć stronę internetową, którą podpiszą (zostawią mail) zainteresowani
lub

3. Wysyłać maile (zainteresowani) do odpowiedniego urzędu - podałem Rzecznika Praw Obywatelskich, ale ponieważ od tego mamy forum by rozmawiać, może się okazać, że ktoś z Was będzie wiedział czy to tam czy do innego urzędu.

W każdym z powyższych przypadków należy przytoczyć artykuł 44. Ustawy o prawie autorskim, dysproporcje w prowizjach twórcy i stocku, być wytrwałym i nie odpuszczać urzędnikowi, z podkreśleniem, że sytuacja ma duży wymiar społeczny, gdyż takim wyzyskiem zagrożeni są wszyscy twórcy.

Nie jestem wszystkowiedzący Icon_wink rzuciłem tylko pomysł - może ktoś z Was lub Waszych znajomych jest prawnikiem, który chciałby się tego podjąć (i "przy okazji zostać sławnym" Icon_wink )a na zachętę można mu np. zaproponować zysk od podwyższonej prowizji, części sprzedanych zdjęć. Jeżeli uda się nas policzyć w Polsce, może się okazać, że jest nas naprawdę sporo.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak podwyższyć prowizję i nie dać się wykorzystywać stockom? - przez Utiwamoj - 2011-06-05, 16:51:20

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prowizje dla dostawców simpson33 10 3 955 2019-09-13, 22:17:04
Ostatni post: GregorK
  Czy można wykorzystywać flagi narodowe w ilustracjach? januszt25 1 2 886 2016-01-25, 20:04:35
Ostatni post: yuma2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości