Dlaczego nie uda mi się zarobić na zdjęciach?
#80
to nie jest żle bo nie zasłaniasz sie ową pasją. żle jest jak ktoś daje tu rady początkującym w stylu" róbcie co chcecie, byle co, byle jak, z byle pomysłem aby przyjeli bo my to przecież robimy nie dla kasy a dla fun" to sorki. ja w takim prstykaniu żadnego funu nie widzę. takimi wypowiedziami krzywdzi sie owych początkujących. mało że nie bedą z tego mieli kasy to jeszcze zabiją w sobie frajde z fotografowania i resztki owej kreatywności.

Bo droga początkującego który w odpowiednim momencie sie nie ogarnie jest prosta.
Kupię dwie żarówki błyskowe i zainstaluje gimpa, Kupię pomidorka, chlebek. i tak musże kupić. sfotografuje i jestem gość. milion innych tomato fotografów nie może sie mylić. wrzuca na SS. odzucakją 70%. pozostałe sprzedały sie po kilka razy i tyle. z IS kijami pogonili. Następuje pierwsze otrzęźwienie. ale nic to. miliony tomato fotografów nie może sie mylić. wyjmuje żarówki lampę i cyka tym razem chelebek. już z mniejszą radością. coś tam gdzieś w głowie jakaś lampka miga . zaczyna mu sie kłocić matrix. jak to. przecież to miało byćtakie fun a ja tu siedze nad zeschniętym pieczywem. a jeszcze miesiąc temu radośnie z kolegami fotografowałem kaczki w parku. gadaliśmy, był fun. nawet dzwonili że gdzies planują wspolny wyjazd. ale ja już mam dość focenia widoczków . teraz jestem stockerem. niech oni tracą czas a ja w tym czasie zarzuce Shutterstock swoimi hitami. Dam radę. . na forum przecież napisali że to pasja i bedzie dobrze. Początki zawsze trudne. wrzuca na Shutterstock kwiatki . odrzulici 90% reszta sie nie sprzedała. weekend jak psu w d...ę. plecy od kolejny kijów z IS bolą a i łydki opochnięte bo iS do kijów jeszcze w bonusie psami poszczuł żeby dupy nie zawracać. Nie rozumieją mojej pasji dziady jedne. . e..... pewnie wina aparatu. zaciąga kredyt kupuje lustro i szkło za 7K. teraz bedzie lepsiej...... i tak jak poradzili na forum..... wyjmuje pleksi i foci cytrynki, pokrojene i nie pokrojene. Funu w tym za grosz. kredyt wisi nad głowa . trzeba spłacać. robi cytrynki, pomidorki, szczypiorek. zły, rozczarowany. roboty w huk, pieniedzy na spłate kredytów nie widać. zona narzeka że burdel w domu i potyka sie o te białe płachty a wogóle to w niedziele goście przychodzie wiec niech wyp...la z tym do piwnicy i wstydu nie robi. już nawet naszemu bohaterowi radości nie przynosi nowy sprzęt. ale to nic. miliony tomato fotografów nie mogło sie mylić. mijają tygodnie. Dalej początkujący uprawia swoją pasję ..... wyjmując pleksi i focąc kolejne jabłka, gruszki ,czy co tam akurat jest sezonowego. kątem oka spogląda na nieopodal leżącą kopertę. taką białą z czerwoną pieczątką. wezwanie do ZUSu. Okazało sie że ta jego pasja ma znamiona DG wykonywanej w sposób ciągły i należało odprowadzać składki na ZUS. dziwne. na froum jakoś nie wspominali a wydawali sie być tak życzliwie nastawieni do nowego kolegi. eh. kłody pod nogi ciągle ,ale nic to... ZUS zrozumie że to w imię pasji było. .
Sprzedaż ani drgnie, już patrzeć na te tomato isolated nie może , ale przeciez fotografia to fun. tak kiedyś kochał dzwiek migawki. . da radę. tylko czemu uśmiech z jego twarzy zniknął w momencie jak wyjmuje aparat z szafy.. a siadając przed kompem i odpalająć gimpa czuje jakby szedł na kaźń.
Kurcze. a koledzy właśnie wrócili z Grecji. Fajny wyjazd sobie wspolnie zrobili.widziałem ich blogi. ale zaraz,zaraz... .................kur....a m...ć. coś tu nie gra. ................ ja na Shutterstock widze ich zdjecia. w TOP sprzedazy. o bosze jedyny. piekne turkusowe morze, plazą, niebo błekitne, łodki. usmiechniete buzie , opalone modelki. to jak to. tak też mozna???????????? czyli ta pasja jednak może wyglądać inaczej niż sucha kromka chleba na pleksi w ciemnym kącie pokoju. . tylko czemu straciłem te lata na bycie tomato fotografem ((((((((((((.

c.d.n.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego nie uda mi się zarobić na zdjęciach? - przez canion - 2011-03-05, 11:44:49
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez Ariene - 2011-03-02, 10:50:16
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez canion - 2011-03-02, 11:37:11
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez mathom - 2011-03-02, 12:43:45
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez edi - 2011-03-02, 13:11:13
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez Ariene - 2011-03-02, 13:30:41
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez yanuz - 2011-03-02, 13:33:05
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez canion - 2011-03-02, 13:46:22
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez ambrozinio - 2011-03-02, 13:48:21
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez canion - 2011-03-02, 13:56:41
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez ambrozinio - 2011-03-02, 14:12:12
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez canion - 2011-03-02, 14:22:52
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez edi - 2011-03-02, 14:31:25
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez Ariene - 2011-03-02, 14:40:23
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez canion - 2011-03-02, 14:52:26
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez Ariene - 2011-03-02, 15:25:13
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez edi - 2011-03-02, 15:29:47
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez yanuz - 2011-03-02, 16:14:40
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez majszter - 2011-03-02, 16:32:14
RE: [wrtp] Prośba o ocenę - przez canion - 2011-03-02, 16:40:18

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile można zarobić na stockach ? rachwal 17 20 504 2009-03-12, 16:11:50
Ostatni post: tomas24
  Flagi państwowe na zdjęciach Hencel 6 5 512 2008-10-24, 22:54:47
Ostatni post: Michał

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości