Na jakich zasadach wykonać zdjęcia żywności?
#1
Utknąłem w kropce i proszę Was o zdanie/pomoc bo temat jest dla mnie leciutko zagmatfany i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Najpierw naświetlę sytuację.
Po raz pierwszy mam okazję na zlecenie dotyczące fotografii żywności, zwrócił się do mnie klient, właściciel restauracji z zapytaniem o sfocenie jego lokalu, załogi i kilku dań do menu. Co chciałby: 2-3 zdjęcia lokalu z zewnątrz, 2 fotki z sali restauracyjnej, 1 zdjęcie baru, 1 zdjęcie kuchni, 2 zdjęcia pracowników, około 6-8 zdjęć dań. Najpierw tłumaczył, że zdjęcia są do menu i na stronę internetową, ale potem dodał, że będą też na wizytówkach i ulotkach, dodał jeszcze, że chciałbym jedno zdjęcie dać do reklamy w gazecie, ogółem mówiąc kombinował i z każdą chwilą chciał więcej i więcej możliwości użycia.

I tu stanąłem, bo:
- po pierwsze, jak go policzyć, za godzinę, za zdjęcie czy za dzień zdjęciowy a może za cały projekt?
- po drugie, wyczytałem, że nie powinienem za wszelką cenę sprzedawać praw do zdjęć, a jeśli już to *** taką cenę, żeby go wystraszyła na amen
- po trzecie jak teraz narzucić jakąś licencję, bo po co ma se używać zdjęć w nieskończoność za jedną opłatą, trza mu to przecież jakoś ograniczyć czasowo (np. na 3 lata), terytorialnie (choć niekoniecznie) a na pewno źródłowo, żeby se nie drukował i nie publikował gdzie chce, no nie?

Za cholerę nie mam pomysłu jak to wykombinować, może ktoś z Was miał podobną sytuację, choćby w innej tematyce fotograficznej, nie wiem budowlance, wnętrzach, produktach etc.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Na jakich zasadach wykonać zdjęcia żywności? - przez tomas24 - 2010-10-23, 14:09:56

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przy jakich dochodach przestawilibyście się tylko na zarabianie na stockach? Edgar 29 18 933 2011-01-13, 17:24:13
Ostatni post: majszter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości