Potencjalny copyright - czystki na Shutterstock
#4
Elementy jak zegary mogą być czy detale tylko całe samochody nie mogą być fotografowane. Mnie już od dawna usuwali samochody nie tylko w tym roku. Gorzej jest z łamaniem praw autorskich (plagiat) jeśli zrobimy nawet przez przypadek do kogoś podobne zdjęcie do czyiś wtedy może nas ktoś pozwać na setki tysiące dolarów. Mój znajomy od dłuższego czasu jest na Getty (bardziej doświadczony) dzięki Istockowi i mnie ostrzegł przed konsekwencjami. Tylko problem w tym, że ja nie rozumiem jeśli chcemy robić zdjęcia do danej tematyki lub słowa kluczowego to skąd mam wiedzieć czy nie zrobiłem przez przypadek do kogoś podobne zdjęcie? To najpierw trzeba oglądać na wszystkich agencjach zdjęcia przed zrobieniem swojego zdjęcia? Nie wiem czy Getty Images to micro stock czy macro stock choć licencje są takie same jak na Istocku, Shutterstocku czyli Royalty Free a może to dotyczy tylko licencji Rights Managed lub przy sprzedaży całkowitych praw autorskich? Polecam też przeczytać ten artykuł http://www.fotal.pl/getty-images-wygrywa...o-plagiat/ Takich spraw jest rocznie setki Icon_sad
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Potencjalny copyright - czystki na Shutterstock - przez craft08 - 2009-11-05, 16:16:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości