Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8
Ja tylko się zastanawiam nad jednym, jeśli chodzi o należny podatek od zakupu przez obywatela USA. Mianowicie skąd ja bedę wiedział, że Shutterstock nie leci w kulki zabierając mi 30% jak przecież fotograf nie wie (przynajmniej obecnie) kto kupił jego zdjęcie, więc na tym polu mogą nas oszukiwać. Wogóle bardzo dużo znaków zapytania jest w ich nowej polityce (SS).
generalnie coś tam sobie wymyślili, ale chyba nie dokońca opracowali to pod względem prawnym, bo jednak ustawa czy też traktat zwał jak zwał o podwójnym opodatkowaniu jest w mocy, a do tego jeszcze ta lista państw które mają rózne stawki podatku to już wogóle jakaś paranoja. Myślę że jednak pójdą po rozum do głowy i wycofają się z tych idiotyzmów, albo usankcjonują to zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Tak wogóle to śmiem twierdzić, że chyba mięli kontrolę w firmie z US i okazało się że mają wielki burdel w papierach i teraz kombinują, ale nie tędy droga mz.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - przez pershing - 2009-05-30, 00:52:37
Formularz W-7 - przez Monia - 2009-05-27, 21:49:05
Zeznanie podatkowe - przez biever - 2010-03-22, 23:16:06
Tax center znowu?! - przez Claudia - 2012-03-20, 12:07:00

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dokument potwierdzający przelewy z Shutterstock Interior 0 3 679 2015-06-18, 14:06:33
Ostatni post: Interior

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości