Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8
Cześć Wszystkim. Obserwuje to forum od dawna ale teraz się dopiero zarejestrowałem, przy okazji tej jatki podatkowej na SS. Monia nawet mnie tu gdzieś zacytowała i chyba za ten tekst o faszyźmie oberwałem bana na SS.
w każdym razie z tego co ja wiem i co przed chwilką gościu napisał na SS, to niestety Shutterstock sie za bardzo rozpędził bo po pierwsze nie odpowiada na kluczowe pytania nabierając wody w usta - chodzi np o rozróżnienie sprzedaży dla klienta z USA która to podlega opodatkowaniu a klienta z poza USA - itd...
Prawda jest też taka że ITIN dostaje się tylko na podstawie dokumentu stwierdającego ZATRUDNIENIE prze amerykańska firmę a Shutterstock nie jest naszym pracodawcą ale agentem.
Biorąc tylko to pod uwagę muszę zapytać czemu Rachwal ma taki respekt dla Prezesa Shutterstocka bo jego wypowiedź była po prostu hamska i to był strzał we własną nogę. Zachował się jak burak a nie CEO. Nie tłumaczy go nawet to jak jechaliśmy po Shutterstock na tamtejszym forum. Nie było propozycji żadnych innych rozwiązań, tylko sucha informacja typu: macie se załatwić ITIN albo bulicie 30% albo wypad. Więc hamstwo za hamstwo.
Ot co..
I na koniec miło mi wreszcie tu zagościć.
pozdrawiam wszystkich i ściskam Rachwala Icon_surprisedD - bez podtekstów Icon_wink -
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - przez photostouch - 2009-05-29, 23:26:21
Formularz W-7 - przez Monia - 2009-05-27, 21:49:05
Zeznanie podatkowe - przez biever - 2010-03-22, 23:16:06
Tax center znowu?! - przez Claudia - 2012-03-20, 12:07:00

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dokument potwierdzający przelewy z Shutterstock Interior 0 3 679 2015-06-18, 14:06:33
Ostatni post: Interior

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości