Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8
Czy Shutter cos przysle tego nie wiem prawde mowiac. Podobno mozna byc pewnym smierci i podatkow, ale jak widac nawet to nie zawsze jest prawda. Oni sami sprawiaja wrazenie jakby nie wiedzieli co robic na tym etapie, ale raczej sa to roczne rozliczenia i na to, ze bedziesz otrzymywac co miesiac cos od Shutterstock nie liczylbym.
Jesli chodzi o te 400 dolarow to na Turbosquidzie to sie zaczyna od $1 i podejrzewam, ze tego wymaga prawo. Ja tam zreszta wybralem metode "minimalistyczna" i nie wyslalem do nich nic. Tzn dwa czy trzy lata temu dostali ode mnie jakies zeskanowane W8 czy cos takiego zanim sie ta cala zabawa z ITIN zaczela. Zabieraja te 30% od sprzedazy klientom w USA, reszta sprzedazy mam 0% podatku.

Jeszcze kilka cytatow z "UNITED STATES -- POLAND INCOME TAX CONVENTION"

A resident of one of the Contracting States may be taxed by the other Contracting State on any income from sources within that other Contracting State and only on such income, subject to any limitations set forth in this Convention.
i odnosnie "royalties" konkretnie (Article 13, UNITED STATES - POLAND INCOME TAX CONVENTION, 1974):

(1) Royalties arising in a Contracting State and paid to a resident of the other Contracting
State shall be taxable by that other Contracting State.
(2) Royalties may be taxed in the Contracting State where they arise, and according to the
law of that State, but the tax so charged shall not exceed 10 percent of the gross amount of the royalty.


Prawde mowiac nie ma tam ani slowa o mozliwosc pobrania 30%. Zastanawia mnie czy w swietle tego traktatu w ogole maja prawo pobierac taka sume. Przydalby sie prawnik ... sa tu tacy?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - przez Mopic - 2009-05-28, 21:05:19
Formularz W-7 - przez Monia - 2009-05-27, 21:49:05
Zeznanie podatkowe - przez biever - 2010-03-22, 23:16:06
Tax center znowu?! - przez Claudia - 2012-03-20, 12:07:00

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dokument potwierdzający przelewy z Shutterstock Interior 0 3 677 2015-06-18, 14:06:33
Ostatni post: Interior

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości