Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8
#93
Witam,

Przynajmniej dzieki temu nieszczesnemu podatkowki znalazlem to forum. Smile Jedyny chyba pozytek z tego zamieszania.

Z tymi przepisami mialem juz niestety doczynienia bedac czlonkiem Turbosquid (to taki Shutterstock z modelami 3D). Oni tez jakis czas temu sie obudzili z tymi podatkami i narobili sporo bigosu. Sprawa wyglada tak:
Mozna nie skladac w ogole papierow i zostaje wtedy potracone 30% (moim skromnym zdaniem w swietle traktatu pomiedzy USA i Polska jest to nielegalne)
Opcja druga - wystepujemy o ITIN, po otrzymaniu go wysylamy W7 do Shutterstocku i jestesmy opodatkowani "tylko" na 10%.
Problem w tym, ze Shutterstock powinien naliczac to tylko od transakcji z klientami z USA. Jezeli ktos z Indii kupuje wasze zdjecie IRS nic nie ma do tego. Mam nadzieje, ze to jeszcze naprawia, bo to byloby kolejne naruszenie prawa.

Jesli chodzi o dostanie numeru ITIN to sprawa nie jest prosta. Znam przypadek chlopaka z Niemiec, ktory czekal poltora roku na ten numer i dopiero kiedys wyslal paszport oryginalny do IRSu (!!) otrzymal ten nieszczesny numer. Mozna teoretycznie u notariusza specjalnego (przy niektorych abmasadach sa tacy np. w Berlinie) notarialnie potwierdzic zgodnosc kopii z oryginalem, ale w praktyce slabo to wyglada. I kosztuje tez. Icon_sad
Jezeli ktos zarabia mniej niz kilkaset dolarow miesiecznie to gra nie jest warta swieczki imho. Ja jestem odrobine na rozdrozu, bo to jest jakies $200 mniej miesiecznie dla mnie i pewnie "cos" bede musial z tym niestety zrobic, choc licze, ze Shutterstock ruszy glowa i przeniesie biuro na Kajmany
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - przez Mopic - 2009-05-28, 13:06:43
Formularz W-7 - przez Monia - 2009-05-27, 21:49:05
Zeznanie podatkowe - przez biever - 2010-03-22, 23:16:06
Tax center znowu?! - przez Claudia - 2012-03-20, 12:07:00

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dokument potwierdzający przelewy z Shutterstock Interior 0 3 677 2015-06-18, 14:06:33
Ostatni post: Interior

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości