Fotografia przedmiotów wpadających do wody
#14
Cytat:w sumie oba rozwiązania to tylko próby obejścia problemu - rozwiązanie łączy się z kosztownymi zakupami

np. H3D który synchronizuje ze wszystkimi czasami Icon_wink

też się z tym borykałem, dla canona (bo nie wiem jak jest w nikonie) rozwiązaniem jest zakup kilku lampek np. 580EX - które mają tryb pracy hss - czyli synchronizacja z ultra krótkimi czasami, a konkretnie lampa błyska kilka razy w czasie przebiegu migawki, doświetlając poszczególne kadry, jednak osłabia to moc lampy na tyle że jedną za bardzo się nie powalczy zwłaszcza jeśli w grę wchodziłoby jeszcze dodatkowo przepalanie tła. Jak już w końcu kupiłem tę lampkę to jakoś nie mogę się zebrać do zrobienia eksperymentu co da się wycisnąć z jednej 580EXII - chociaż robiłem tym sposobem kropelki wody i możliwości lampy są spore nawet na czasach rzędu 1/2500. Swego czasu próbowałem natomiast z CY100MR, pomimo zaciemnienia pomieszczenia - czyli w grę wchodził tylko czas flasha - nie udało się idealnie zamrozić - więc tania chińszczyzna raczej się nie sprawdza.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Fotografia przedmiotów wpadających do wody - przez Tomek De - 2008-12-15, 15:48:01

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ustawienie ostrości przy zdjęciach przedmiotów remik44992 21 21 329 2011-10-05, 15:21:16
Ostatni post: Barrarabarra

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości