[Canon 40D] Podłączenie lamp błyskowych przewodem
#11
Cytat:Jako "prosty inżynier" mniemam, że nie ma po przewodzie synchronizacji aparat - lampa. Ale, żeby oba przewody były palnięte? Może ja jednak jestem palnięty ? Coś robie nie tak?

nie tyle nie ma synchronizacji co w ogóle nie wychodzi sygnał do wyzwolenia lampy. Wyjścia są dwa, przewody albo gniazdko w aparacie. Czy kiedykolwiek wcześniej wyzwalałeś tym aparatem jakieś lampy po kablu PC?
Najpierw zadzwoń do funsportu i pogadaj z panem Stanisławem (nie wiem czy nie mylę imienia - to ten starszy gość którego zawsze wołają w sprawach technicznych), ewentualnie jak on nic nie wymyśli to trzeba by przetestować na sprawdzonym zestawie Twój aparat.
Tak sobie jeszcze myślę czy to nie problem polaryzacji, ale chyba w przypadku kabla PC nie ma to znaczenia - niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę - jeśli nie zrobi tego nikt na forum to na pewno jutro dowiesz się na ten temat w funsports.

P.S. te "funsportowe" kabelki PC lubią wypadać z gniazda - przynajmniej jak tak miałem u siebie - sprawdź podczas wyzwalania czy dobrze siedzi w aparacie
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [Canon 40D] Podłączenie lamp błyskowych przewodem - przez Tomek De - 2008-11-23, 23:28:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości