Yuri Arcurs - prawdopodobnie najlepszy fotograf mikrosztokowy
#28
Cytat:No ale facet códów na kiju nie wyprawia. ma tematycznie najbardziej chodliwe foty. moje pytanie dotyczy co stoji nam na przeszkodzie wykonywać podobne "biznesowe" fotki?

bezdyskusyjność jego poziomu - jak to zgrabnie określiłem Icon_cheesygrin - to coś więcej niż dobre technicznie zdjęcie; to cały szereg zdarzeń; od pomysłu, wyczucia tematu, przygotowania, samozaparcia do jego realizacji po finalny upload do serwisu

co stoi na przeszkodzie?
w moim przypadku małe doświadczenie, działam raptem od 3 miesięcy, wszystkie moje zdjęcia robiłem specjalnie na stocki, niestety nie miałem nic gotowego w szufladzie, więc portfolio buduję niejako on-line, cały czas się ucząc, na dzień dobry w ciemno zainwestowałem w to 1500 PLN (lampy, namiot) - tak żeby móc zacząć (wysłać próbne fotki) bo nie wyobrażałem sobie innej opcji niż ta że się dostanę i zacznę sprzedawać, robię i chcę robić to dla pieniędzy bo w moim przypadku byłaby to wymarzona sytuacja życiowa - przyjemne z pożytecznym

i tak na prawdę moim zdaniem tu jest pies pogrzebany
jeśli ktoś na dzień dobry traktuje tą zabawę jako dorobienie do pensji czy kieszonkowego (a nóż widelec wpadnie na jakiegoś polarka) to raczej nie ma co liczyć na kokosy, jak pokazuje przykład Arcursa trzeba być zdeterminowanym i konsekwentnym, jak słusznie ktoś zauważył Arcurs nie wymyśla swoimi zdjęciami świata od nowa, on po prostu z żelazną konsekwencją realizuje prosty plan; stara się odpowiedzieć na konkretne zapotrzebowanie rynkowe - i tyle filozofii, robi to bardzo dobrze i dlatego jest tam gdzie jest

jego "łut szczęścia" polega dodatkowo na tym że zaczynał w nieco przyjaźniejszych fotografikom stockowym czasach - budował swoje portfolio wraz z rozwojem tego rynku w skali globalnej
nam początkującym tu i teraz ten rynek stawia nieco większe wymagania
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Yuri Arcurs - prawdopodobnie najlepszy fotograf stokowy - przez Tomek De - 2008-03-05, 01:24:10

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Behind the Scenes z fotografem Yuri Arcursem rachwal 55 38 133 2009-07-16, 19:24:19
Ostatni post: rachwal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości