Co myślicie o dolarze w najbliższym czasie?
Sytuacja jest co najmniej ciekawa. Jeśli spojrzeć na wykres tygodniowy to jest możliwość, że kurs powędruje do 3.74, możliwym też jest test poziomu 3.60 który przebiliśmy 2 dni temu. Jakieś niepozorne sygnały na spadki się pojawiają, choć na wykresie dziennym widać ten impet wzrostowy. Ja bym rozterki czy wypłacać czy czekać zostawił z boku, bo kurs jaki mamy teraz jeszcze pół roku temu był marzeniem Icon_wink
Odpowiedz
(2015-01-08, 14:46:43)MattZ90 napisał(a): Sytuacja jest co najmniej ciekawa. Jeśli spojrzeć na wykres tygodniowy to jest możliwość, że kurs powędruje do 3.74, możliwym też jest test poziomu 3.60 który przebiliśmy 2 dni temu. Jakieś niepozorne sygnały na spadki się pojawiają, choć na wykresie dziennym widać ten impet wzrostowy. Ja bym rozterki czy wypłacać czy czekać zostawił z boku, bo kurs jaki mamy teraz jeszcze pół roku temu był marzeniem Icon_wink

Dzięki MattZ90, zawsze czekam na twoją analizę walutową, wiele razy się sprawdziła. 
Odpowiedz
Do analizy bardzo daleko, ot rzut oka na wykresy, ale cieszę się, że jakoś mogę pomóc Smile
Odpowiedz
MattZ90 nasz ekspercie walutowy o co chodzi w dzisiejszym kursie ??? 3.7PLN za $ a Frank po 5PLN ??????  Icon_eek
http://www.biztok.pl/gospodarka/frank-ek...-zl_a19816
Odpowiedz
(2015-01-15, 13:00:35)Nightman napisał(a): MattZ90 nasz ekspercie walutowy o co chodzi w dzisiejszym kursie ??? 3.7PLN za $ a Frank po 5PLN ??????  Icon_eek
http://www.biztok.pl/gospodarka/frank-ek...-zl_a19816

Odpowiedź masz w pierwszym zdaniu artykułu, który podałeś Icon_wink
Odpowiedz
Nie da się tego ukryć  Icon_cheesygrin ale jaki to będzie miało wpływ na kurs $ w dłuższej perspektywie czasu.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że reakcja na USD/PLN była pochodną paniki na parze USD/CHF. Tak jak jest napisane w artykule, bank Szwajcarii zawsze deklarował, że wyda tyle pieniędzy ile tylko się da, by utrzymać kurs EUR/CHF powyżej 1.2 i jak się spojrzało na wykres to idealnie cena się od tego poziomu odbijała, można z niego było wyczytać te interwencje. Sam się też przymierzałem, żeby kupić euro gdy kurs znów dotrze do 1.2. Dobrze, że tego nie zrobiłem Icon_razz Co do dłuższej perspektywy, to się nie wypowiem, bo nie wiem Icon_wink


A jeszcze co do kursu USD, to raczej zadziałał techniczny poziom o którym pisałem parę postów wyżej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby został on w końcu przebity.

edit

A za chwilę jeszcze przemówienie szwedzkiego bankiera, także to jeszcze nie koniec wrażeń na dzisiaj.
Odpowiedz
Dzisiaj poszło na pala 3.51
Odpowiedz
Dzięki MattZ90 powinieneś mieć możliwość prowadzenia na stronie głównej Stock-board krótkiej wróżby na temat przewidywanego kursu $ Icon_cheesygrin  I tak gdy warto wymieniać to kurs $ na zielono gdy nie warto na czerwono  Icon_cheesygrin
Odpowiedz
(2015-01-15, 15:15:51)Nightman napisał(a): I tak gdy warto wymieniać to kurs $ na zielono gdy nie warto na czerwono  Icon_cheesygrin

To czy aktualnie warto, czy nie warto to indywidualna sprawa każdego. Jednego stac przetrzymać $$ przez pół miesiąca, inny potrzebuje kasy już i może go interesowac co najwyżej 2-3 dniowa perspektywa.

Może lepiej, czy tendencja jest wzrostowa, czy spadkowa? Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości