Złodziejskie praktyki
Ciekawe jest to że niektórzy nie poczuwają się do winy nawet po zwróceniu uwagi.
Znalałem swoje zdjęcie (3 dziewczyny)ze znakiem wodnym iStockphoto na stronie
http://centrumbocian.pl/index.php?id=4

Zadzwoniłem do właściciela i zapytałem dlaczego ma kradzine zdjęcie na swojej stronie.
Był zakłopotany - wyjaśnił, że o tym nie wiedział i że to firma która przygotowywała stronę umieściła to zdjęcie. Wysłałem mu link żeby kupił tę fotkę ale do dzisiaj nic się nie zmieniło...

Co byście zrobili na moim miejscu?
Odpowiedz
(2012-11-15, 23:45:24)Pawel_W napisał(a): Co byście zrobili na moim miejscu?

Zgłoś istockphoto, niech się oni martwią.
Odpowiedz
(2012-11-15, 23:59:37)aniaz napisał(a): Zgłoś istockphoto, niech się oni martwią.

No tak pewnie tak zrobię.
Wtedy usuną i nie poniosą żadnych konsekwencji.

Szkoda że nie można wysłać maila z nakazem usunięcia (potwierdzenie odbioru, tel.) a jeżeli tego nie zrobią to po np roku sprawę skierować do sądu i żądać odszkodowania za świadomą kradzież... (dowód:mail, nagrana rozmowa, printSc itp)

Może wtedy rozeszłaby się o tym "fama" i nie robiliby tego tak bezczelnie..
Odpowiedz
Kiedyś miałem podobną sytuację na innym stocku, chyba 123RF i napisałem do 123RF ale nic to nie dało. Na fotkach jest znak wodny danej agencji w sumie to też rodzaj reklamy, szkodliwość społeczna mała, może dlatego agencje to olewają...
Odpowiedz
Musze przyznać, że Dreamstime ładnie działa, szybko i konkretnie... Wczoraj zgłosiłam linki do "pożyczonych" zdjęć ze znakiem DT, dziś dostałam kopię maila. Jeżeli zdjęcie nie zniknie z portalu, trochę bekną $:

"... You should be aware that failure to do so might result in legal action against you for infringement of copyrights, which may result in liability of up to US$150,000,
depending on your role and willfulness."

Czy Dreamstime podzieli się kasą? Icon_wink
Odpowiedz
Ariene życzę Ci co najmniej 40% prowizji z w/w sumy myślę, że w takim przypadku zorganizujesz małą bibkę dla naszej małej społeczności Icon_wink
Odpowiedz
(2012-11-16, 16:51:43)Nightman napisał(a): ... myślę, że w takim przypadku zorganizujesz małą bibkę dla naszej małej społeczności Icon_wink
Nightman, tylko w tym celu działam! Icon_wink

Dla tych, co jeszcze nie znają:
http://www.dreamstime.com/license-infringement.php
Odpowiedz
Wstyd przyznać nie znałem Icon_sad ale teraz pełen optymizmu idę szukać moich kradzionych fotek z Dreamstime jakby co to na imprezę z pustą ręką nie przyjdę Icon_lol
Odpowiedz
Witajcie, nowa strona z naszymi zdjęciami, żywcem ściągnięte istockphoto, na razie nie można nic kupić (próbowałam), no ale sam fakt istnienia takiego czegoś jest irytujący. Sprawa zgłoszona do istockphoto

www.istockreseller.com
Odpowiedz
Wow, niezły twór, tfu!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Złodziejskie praktyki GFXtra i heroturko - wasze zdjęcia też tam są? Kange 8 9 539 2013-12-22, 22:10:12
Ostatni post: Kange

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości