Ekskluzywnie na iStockphoto
Witam wszystkich
Złożyłem wniosek o przyjęcie na EX w istocku, i został odrzucony z powodu obecności moich zdjęć w serwisie pixmac (biorą zjęcia z fotolii i widocznie nie usuneli moich).
Na stronce istocka mam informację, że moge się starać o EXa po upływie 90 dni, natomiast w mailu od administratora dostałem taką informację:

Exclusivity denied as member has files for sale RF at http://www.pixmac.com/picture/cactus-pen/000006630816. Please contact us when the files have been removed and we can then reset your application.

Czy miał ktoś z was taką sytuację?
Musze czekać 90 dni czy po usunięciu zdjęć pisać do istocka i sprawa sie ruszy dalej?
Odpowiedz
(2009-11-14, 14:39:19)xxmmxx napisał(a): Czy miał ktoś z was taką sytuację?
Musze czekać 90 dni czy po usunięciu zdjęć pisać do istocka i sprawa sie ruszy dalej?

Przechodziłem to już.... musisz czekać dokładnie 90 dni.
Odpowiedz
Ja też tak miałem, ale 90 dni chyba nie czekałem albo już coś mi się pokręciło. Jak usuną zdjęcia z tej strony to po prostu napisz, że już ich tam nie ma i żeby zresetowali Ci aplikację.
Odpowiedz
Już wysłałem im informację, że zdjęcia usunięte i mogą działać dalej. Przez łikend była cisza więc chyba nie pracują zbyt mocno. Mam nadzieję, że w tygodniu będzie jakaś odpowiedź bo czekać jeszcze 90 dni to troche słabo.
Odpowiedz
(2009-11-15, 19:23:31)xxmmxx napisał(a): Już wysłałem im informację, że zdjęcia usunięte i mogą działać dalej. Przez łikend była cisza więc chyba nie pracują zbyt mocno. Mam nadzieję, że w tygodniu będzie jakaś odpowiedź bo czekać jeszcze 90 dni to troche słabo.

Ja też pisałem, ale nawet nie doczekałem się odpowiedzi...i 90 dni odliczało dalej. I dlatego zrezygnowałem z bycia EX.
Odpowiedz
Sprawa rozwiązana - dziś zostałem EX w istocku.

Jakby, ktoś miał podobną do mojej sytuację, to opisze jak potoczyła się ona w moim przypadku:
Czwartek
Odtrzucono moją aplikację na EX z powodu obecności zdjęć w serwisie pixmac.
Napisałem do pixmac prośbę o ich usunięcie i zrobiono to w ten sam dzień.
Sprawdziłem w google czy jeszcze czegoś nie ma.
Piątek
Napisałem do istocka maila na adresy:
help@istockphoto.com
artists@istockphoto.com

z opisem sytuacji i prośbą o zresetowanie aplikacji.
Sobota
Dla pewności wysłałem jeszcze Support ticketa "Contributor relations" o tej samej treści co maile.
Poniedziałek
O godz 18 dostałem maila z adresu artists@istockphoto.com od pani Christine, że aplikacja została zresetowana na status Pending.
Wtorek
O Godz 16 przyszedł mail, iż zostałem przyjęty jako EX.

Z tego co wyczytałem na ich forum, te 90 dni jest tylko pewnego rodzaju blokadą i obsługa IS czeka na infornację o usunięciu przyczyny odmowy pryjęcia. Jeśli nie ma odzewu na maile, można jeszcze dzwonić, albo założyć na forum IS wątek z opisem problemu i jest duża szansa, że moderator zwróci na to uwagę odpowiednich ludzi.
Odpowiedz
A po jakim czasie od przejścia na EX, zauważyliście jakieś efekty?
np. lepsza pozycja plików, wyższa sprzedaż itp.
Odpowiedz
W tej chwili mam około 2x wzrost zarobków w porównaniu z rokiem poprzednim (przy minimalnym wkładzie pracy, bo prawie w ogóle już zdjęć nie wrzucam).
Odpowiedz
Czy orientujecie się jest teraz przy zmianie limitów na canistery z zostaniem EX? Czy jeżeli przed zmianą osiągnę 250, a potem będę chciał zostać EX to czy będę musiał osiągać 500 DL?
Odpowiedz
(2010-01-11, 08:36:30)Kromkovitz napisał(a): Czy orientujecie się jest teraz przy zmianie limitów na canistery z zostaniem EX? Czy jeżeli przed zmianą osiągnę 250, a potem będę chciał zostać EX to czy będę musiał osiągać 500 DL?

Trzeba by się wgłębić w ich forum. Pamiętam, że jak czytałem o tych zmianach, przemknęło mi, że jest jakaś możliwość aplikacji exclusiwa z mniej niż 500dli. Znalazłem też coś takiego i może o to chodzi:

If you're interested in becoming Exclusive but will be prevented by other contractual obligations before that cut-off date, get in touch with us and we can work something out. Email us at artists@istockphoto.com before January 11 and we will arrange a wider window that works for you."

Czyli przeszukać troszke ich forum by zgłębić dokładnie temat. Potem najlepiej napisać na artists@istockphoto.com, że chcesz zostać ex ale jeszcze nie możesz, bo czekasz na dreamstime'a czy jaki tam masz powód.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości