Pozycja zdjęcia w wyszukiwaniu Best Match
#10
fotek - zrozumiałem problem dokładnie tak jak w Twojej rozszerzonej wersji opisuIcon_wink

piszesz:
Cytat:Jeżeli zmienił pozycje w Twoim PF, to jaki wplyw mogą miec zdjecia innych fotografów?

zdjęcia innych fotografów mają wpływ na pozycję w głównym indeksie a ten z kolei ma bezpośrednie przełożenie na kolejność w PF (Best Match) - o tym mówiłem
jeśli kwiatek ma dużą oglądalność i sprzedaż będzie wysoko w PF (Best Match)
spada w wynikach wyszukiwania - spada również tu; jeśli rzecz dzieje się z dnia na dzień to trochę to podejrzane że tak szybko PF reaguje na sytuacje w indeksie głównym, jednak przy dużym portfolio inne zdjęcia siłą rzeczy zaczynają odnotowywać lepszy współczynnik Best Match od tego które poleciało i być może kolejność w PF może tak szybko się zmienić
to jednak tylko czyste teoretyzowanie

bardziej zainteresowało mnie to:
Cytat: (...) co jakiś czas powtarzasz zapytanie do wyszukiwarki z przyjemnoscia obserwując jak sie ten czerwony kwaitek wspina (...) Kolejnego dnia znowu sprawdzasz jego pozycje
kurcze a może to tu jest pies pogrzebany? sprawdzając pozycję robisz to będąc zalogowanym? wchodzisz na swoje zdjęcie?
może klikalność ma wpływ na pozycję zdjęcia w wynikach i notoryczne naklikiwanie własnych zdjęć jest nagradzane banem? nawet takim nie do końca formalnym? ciekawe

nie bardzo chce mi się wierzyć w jakąś teorię spiskową poprzez moderowanie wyników, ale to tak z czystej zdroworozsądkowej kalkulacji. Kto miałby to robić i przede wszystkim po co? IS to maszyna do zarabiania pieniędzy (i to całkiem spora) a nie kółko różańcowe, na dobrej sprzedaży zdjęcia zarabiają przede wszystkim oni, dopiero potem fotograf
nie wydaje mi się też aby tej wielkości forma była zorganizowana w ten sposób że siedzi sobie jakiś pan Józek i robi co chce z wynikami wyszukiwarki, z własnych doświadczeń wiem że w tej wielkości firmach funkcjonują nie tyle ludzie co procedury - chyba raczej więc nie szukałbym tutaj jakiegoś logicznego (jeśli takowe w ogóle istnieje) rozwiązania,
to trochę tak jak z branżą pozycjonerską i co najmniej dziwnymi zachowaniami google pod kątem powtarzalności w wynikach, część rzeczy można przewidzieć i jakoś starać się zrozumieć inne zaskakują z dnia na dzień i nie dają się wpisać w żaden logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pozycja zdjęcia w wyszukiwaniu Best Match - przez fotek - 2008-09-12, 21:22:37
RE: Pozycja zdjecia w wyszukiwaniu Best Match - przez ajt - 2008-09-18, 19:36:30
RE: Pozycja zdjecia w wyszukiwaniu Best Match - przez ajt - 2008-09-19, 09:36:16
RE: Pozycja zdjecia w wyszukiwaniu Best Match - przez Tomek De - 2008-09-19, 12:42:23
RE: Pozycja zdjecia w wyszukiwaniu Best Match - przez ajt - 2008-09-19, 13:51:07
RE: Pozycja zdjecia w wyszukiwaniu Best Match - przez ajt - 2008-09-19, 15:39:00

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy model sortowania "Fresh Match" TaWhy 12 9 355 2013-10-16, 20:38:32
Ostatni post: Wuja
  Odpalili nowy Best Match gbh007 152 58 592 2013-05-22, 20:53:10
Ostatni post: TaWhy
  Boost Match - ułatwienie dla klientów iStockphoto max 0 4 018 2012-05-14, 12:37:50
Ostatni post: max
  Nowy Best Match Ranking Edgar 52 23 464 2009-03-03, 22:10:07
Ostatni post: rachwal
  Test algorytmu Best Match TaWhy 25 13 417 2009-01-31, 13:56:56
Ostatni post: craft08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości