TAX INFORMATION - opodatkowanie ?
#8
homasha napisał(a):Przede wszystkim zaznaczasz i wypełniasz to, co jest oznaczone czerwonymi gwiazdkami, czyli imię i nazwisko, adres. Jeżeli nie masz "tax ID" to zaznaczasz "None". Na dole koło tego dużego X - imię i nazwisko, a poniżej, przy "Role of filer", to samo co przy "tax ID' czyli, w tym przypadku "None" i zatwierdzasz. Przy "TAX INFORMATION powinna wyświetlić się zielona ikonka i podatek 30% ("Based on the information you provided, your IRS tax withholding rate is: 30%")

Dane adresowe mam napisać z polskimi znakami (Ó Ś) czy bez polskich znaków ? Bo na zagranicznych stronach różnie wymagają. Ja wszędzie piszę bez polskich znaków...

Dzięki za odpowiedź. 30 % podatku dość dużo, pewnie gdybym wpisał ten ITIN to byłby niższy.... Ale trudno. Czy jak zabiorą mi te 30 % na podatek to już nie muszę się z tego rozliczać w Polsce?

PS. Jeszcze nie zarobiłem, ale lubie wcześniej wszystko wiedzieć Icon_wink Po za tym mam takie przeczucie, że w najbliższym czasie wpadnie mi stamtąd troche kaski Smile Dodałem teraz nową serię zdjęć, w tym pierwsze portrety, ale jeszcze czekam na sprawdzenie. Minął już ponad tydzień i jeszcze nie sprawdzili... Coś długo... Czyli mam to wypełnić dopiero jak coś zarobię czy mogę i teraz wcześniej?

A jeszcze napisz czy mam zaznaczyć POLAND w :
Tax Treaty Country? Czy "NO treaty benefits"

Jak zaznaczam Poland to wyskakuje kilka podpunktów do zaznaczenia:
Part II: Claim of Tax Treaty Benefits

Line 9. I certify that (check all that apply):
a The beneficial owner is a resident of Poland within the meaning of the income tax treaty or lack thereof between the United States and that country.
b If required, the U.S. taxpayer identification number is stated on line 6 (see instructions).
c The beneficial owner is not an individual, derives the item (or items) of income for which the treaty benefits are claimed, and, if applicable, meets the requirements of the treaty provision dealing with limitation on benefits (see instructions).
d The beneficial owner is not an individual, is claiming treaty benefits for dividends received from a foreign corporation or interest from a U.S. trade or business of a foreign corporation, and meets qualified resident status (see instructions).
e The beneficial owner is related to the person obligated to pay the income within the meaning of section 267(b) or 707(b), and will file Form 8833 if the amount subject to withholding received during a calendar year exceeds, in the aggregate, $500,000.

Jeśli trzeba to które zaznaczyć ?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
TAX INFORMATION - opodatkowanie ? - przez jgxp - 2008-05-23, 13:02:28
RE: TAX INFORMATION - opodatkowanie ? - przez robgr85 - 2008-05-23, 14:17:03
RE: TAX INFORMATION - opodatkowanie ? - przez jgxp - 2008-05-23, 15:29:31
RE: TAX INFORMATION - opodatkowanie ? - przez robgr85 - 2008-05-23, 16:44:37
RE: TAX INFORMATION - opodatkowanie ? - przez jgxp - 2008-05-24, 12:04:25
RE: TAX INFORMATION - opodatkowanie ? - przez homasha - 2008-06-14, 00:05:05
RE: TAX INFORMATION - opodatkowanie ? - przez jgxp - 2008-06-14, 17:48:19
RE: TAX INFORMATION - opodatkowanie ? - przez monster666 - 2008-06-14, 00:24:55
RE: TAX INFORMATION - opodatkowanie ? - przez zsku - 2008-06-25, 00:23:40
RE: TAX INFORMATION - opodatkowanie ? - przez robgr85 - 2008-06-25, 09:40:23
RE: TAX INFORMATION - opodatkowanie ? - przez zsku - 2008-06-25, 10:51:46
RE: TAX INFORMATION - opodatkowanie ? - przez mihalkrol - 2011-08-26, 08:54:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości