Adobe i AI - Generative Fill, Generative Expand
#2
(2023-09-19, 09:44:06)adalbert74 napisał(a): Cześć,

Zakładam nowy wątek związany z AI.
Jak zapewne słyszeliście - nowe narzędzia będą bezpłatne i nielimitowane do początku listopada 2023.

Polecam film:

https://youtu.be/gtph_W7COXM?si=aHVB8FTigLOUDMeP

Dokładnie omówiono w nim szczegóły, perspektywy, kwestie kredytów, etc.

Ale przy okazji mam pytanie Icon_wink

Kilka moich zdjęć, które czekają już od ponad 2 tygodni na rozpatrzenie zostało zmodyfikowanych przy użyciu AI - w sposób bardzo nieznaczny, np. poprzez użycie GEx do powiększenia zdjęcia o 10%, by umieścić główny obiekt w mocnym punkcie.
Uznałem, że te zmiany są na tyle małe, że nie wymagają wzmiankowania o tym fakcie przy zgłoszeniu...
(to były drobiazgi typu powiększone nieco tło, dorobienie fragmentu uciętego kapelusza, etc. - żadne słonie na skuterach Icon_wink

Czy rozważaliście już podobne sytuacje?
Usunąć te zdjęcia i wysłać ponownie - zaznaczając, że AI było wykorzystane w obróbce?
Mam podobny dylemat, czy to już AI czy po prostu obróbka w PSie? Podobno Photoshop zapisuje jakiś "magiczny" znacznik w metadanych zdjęcia, ze została użyta funkcja generatywnego wypełniania. Adobe to jeszcze to puści, ale Shtterstock zastrzega, że zdjęcia wygenerowane przez AI jak ktoś rzuci to jest blokada konta. To jakiś absurd.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Adobe i AI - Generative Fill, Generative Expand - przez SHaiith - 2023-09-19, 23:29:05

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kod na pakiet Adobe od Adobe Stock antic 76 15 996 2024-03-10, 18:58:29
Ostatni post: krzjag

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości