Proszę o pomoc w wycenie sesji kwiatowej
#1
Witam,

Proszę o pomoc w wycenie zlecenia:
- fotografowanie kwiatów na plantacji hodowcy - ma własne odmiany, które są unikatowe w skali kraju
- zakładam (bo jestem po pierwszej luźnej rozmowie), że każdą odmianę będzie chciał zaprezentować na 1 ujęciu
- do sfotografowania jest około 30-40 gatunków
- główne przeznaczenie - to strona www plantatora

Kilka uwag:
- pierwsza niepokojąca Icon_wink próbował zdjęcia zrobić sam - telefonem (jak łatwo się domyślić - nie był zadowolony z efektów)
- kwestia stockowa [chyba nawet istotniejsza dla mnie niż główna Icon_wink]- widzę w tych zdjęciach spory potencjał sprzedażowy: jak tę sprawę rozegrać?
Podejrzewam, że sam zleceniodawca nie chciałby zobaczyć tych zdjęć ("swoich kwiatów") u konkurencji.
Czy zaproponować niższą cenę za zdjęcia ale zastrzec możliwość wykorzystania do sprzedaży na stockach, czy też - (ta opcja wydaje mi się lepsza) zaproponować cykl zdjęć w jednej konwencji (światło, perspektywa, etc) - i te kupiłby na wyłączność (za ile?) a przy okazji wykonać zdjęcia na stocki, które będą w zasadniczy sposób różne od zdjęć z głównego zlecenia

Proszę o zasugerowanie ceny za zdjęcie/sesję
dziękuję z góry za pomoc
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Proszę o pomoc w wycenie sesji kwiatowej - przez adalbert74 - 2018-05-03, 17:42:32

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prosze o pomoc w wycenie yuma2 5 3 539 2017-08-31, 21:14:37
Ostatni post: GregorK
  Ceny sesji zdjęciowych mathom 15 11 725 2013-06-11, 13:56:35
Ostatni post: KAPA

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości