Zdjęcia budynków, zabytków, skansenów - prawo do własności
#24
(2014-01-20, 20:50:12)craft08 napisał(a): Te Editoriale i tak nic nie dają. Kiedyś parę razy Is usunął mi zdjęcia a i tak były w Editorialu więc nie byłbym pewny, że jest wszystko zgodne z prawem.
Jak to?!
Nie no chwila, bo już się zaczynam gubić i aż mnie głowa boli.

Jestem na wycieczce, powiedzmy tak jak w moim przypadku.
Niemcy, kompleks parków i pałaców. Wstęp darmowy, robię zdjęcia.
Na nie których zdjęciach pałaców, zabytków mam w kadrze uchwyconych przypadkowo ludzi, a na innych nie.
I teraz, nie będę się już pytać o to czy takie zdjęcia można wstawić "LEGALNIE I BEZ NARAŻANIA SIĘ NA KONSEKWENCJE PRAWNE" w licencji RF, tylko zapytam czy takowe zdjęcia mogę wstawić w licencji Editorial?
Bo z tego co już wyczytałem tu na forum, jak i innych źródłach to właśnie takie zdjęcia można w licencji Editorial wstawiać i jest wszystko zgodnie z prawem...

Może grono doświadczonych forumowiczów by mnie, jak i pewnie innych początkujących lub zadających sobie takie pytania oświeciło Smile

Wiem, wiem męczę trochę i może te pytania są nieco banalne jednak chciałbym ten temat wyjaśnić i zrozumieć, co nie jest dla mnie łatwe.

Z chęcią bym te swoje fotki-wypociny powstawiał na stocki, nawet w wersji Editorial, może co by się sprzedało ale też nie chciałbym wpaść w jakieś bagno albo później mieć kłopoty czy w ogóle się martwić czy ktoś mnie zaraz nie pozwie do sądu.
W ogóle uważam, ze lepiej jest przestrzegać prawa i się do niego dostosować, tylko gorzej jak się czegoś nie rozumie i robi coś nieświadomie- to najbardziej boli gdy przychodzą konsekwencje.
Ale się rozpisałem Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zdjęcia budynków, zabytków, skansenów - prawo do własności - przez Borys01 - 2014-01-24, 19:09:45

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prawo autorskie i licencje w fotografii stockowej max 14 10 181 2015-05-19, 11:30:35
Ostatni post: yuma2
  Zdjęcia budynków Zolthar 24 15 478 2013-07-20, 18:48:11
Ostatni post: malk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości