Zdjęcia budynków, zabytków, skansenów - prawo do własności
#5
Na Istocku czy Getty minimum 3 budynki muszą być i nie mogą być pojedyncze. Pojedyncze to wtedy gdy należą do państwa i nie ma tabliczki zakazu. Jeśli ktoś ma prywatny dom i w nim mieszka czy firmowy budynek to już nie możesz bez zgody właściciela sprzedawać komercyjnie. Nie wiem jak jest na innych stockach. Też mam w tym problem i czasem nie wiem czy jakaś fotografia w portfolio nie łamie praw własności intelektualnej. Przydałby się dobry prawnik ale ich nie ma bo każdy gada co innego i patrzą tylko na kasę. Sam się zastanawiam co gdybyśmy zostali pozwani przez właściciela budynku czy jest to drobne przestępstwo czy odszkodowanie to drobna grzywna lub duża suma pieniężna albo więzienie za nie spłacenie grzywny. To samo dotyczy obiektów czy opatentowanych przedmiotów. Podam przykład firma Apple zastrzegła sobie wzór produktów a dużo ludzi wrzuca na stocki tego typu zdjęć i inspektorzy przyjmują bez Editoriala. Sam nie rozumiem prawa i inspektorów w razie kłopotów pewnie i tak by zwalili winę na fotografia w końcu jest autorem zdjęć i tylko fotograf posiada prawa autorskie, które za nie odpowiada. Szkoda, że nie ma ubezpieczeń od takich sytuacji. Najlepiej szybko zarobić i kiedyś zamknąć portfolio przy słabej sprzedaży tylko, że prawo działa też wstecz.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zdjęcia budynków, zabytków, skansenów - prawo do własności - przez craft08 - 2014-01-12, 15:13:06

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prawo autorskie i licencje w fotografii stockowej max 14 10 185 2015-05-19, 11:30:35
Ostatni post: yuma2
  Zdjęcia budynków Zolthar 24 15 489 2013-07-20, 18:48:11
Ostatni post: malk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości