Jak prawidłowo podświetliś stół bezcieniowy?
#40
To nie ja odkryłam fotony ..

Na zdjęciu białego kubka czarne kontury wg nie mają skąd się wziąć i nie powinno chyba ich być. Kontrast w cieniach i światłach na żłobieniach jest słaby, na środku niemal całkiem zanika. A o to chodziło właśnie. Kubek każdy potrafi sfotografować lepiej lub gorzej. Chodzi o taką fotografię, która po zmniejszeniu do ok 2 centymetrów (jak to bywa w katalogu) dalej dawała rozpoznawalne szczegóły. Ten kubek to inny rodzaj kubka niż ten który ja sfotografowałam - ten by nie świecił jak to uznałeś. Ja fotografowałam ich mnóstwo, przeróżnych i wszystkich białych. Mam na to pomysł, ale muszę się zaopatrzyć w dodatkowe sprzęty, żeby inaczej ustawić scenę. A skoro już i tak są kontury czarne na białym kubku, zanikające w połowie wysokości to łatwiej postawić kubek na czarnym tle i kontury będą dookoła kubka i szarość pod żłobieniem będzie również pięknie wyrazista, ale to raczej nie o to chodzi Smile W każdym razie jest dobrze, ale chciałabym żeby może ktoś mądrzejszy z dłuższym stażem foto się wypowiedział co myśli.

Ps. Po tym jak wyciąłeś kubek z tła widzę że kubek nie jest na białym tle Icon_wink
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak prawidłowo podświetliś stół bezcieniowy? - przez Claudia - 2013-04-08, 13:24:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości