Jak prawidłowo podświetliś stół bezcieniowy?
#25
Oj przepraszam to jednak zdjęcie Claudii zdjęcie Fotka to niestety masakra...do kosza. Przejechałem się samochodem i mam jeszcze uwagi powinno się taki kubek delikatnie nie doświetlić i rozjaśnić w kompie aby uniknąć świeceń samego kubka. Ja to nazywam efektem światłowodu i wspomniane szkło które niby tak łatwo się fotografuje bazuje na tym efekcie gdzie światło załamuje się na krawędziach tworząc ładny obrys tylko często gubi się reszta np. szklanki czy kieliszka czyli jest płaski niestety zrobienie zdjęcia aby ładnie wyglądał tzn miał tą przestrzeń czyli wypukłości. plastikowy kubek działa tak trochę jak światłowód zauważcie że tam gdzie jest załamanie krawędzi są one białe tam "ucieka światło". Moim zdaniem kubek wygląda nienaturalnie choć nie każdy to zobaczy. Zamiast mleka można by spróbować wody może inaczej będzie rozkładać się światło ..ale pewnie chodzi tu o pusty kubek... Może za dużo tworzę teorii jak gdzieś znajdę kubek spróbuje zobaczyć jak to wyjdzie chociaż z czystej ciekawości.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak prawidłowo podświetliś stół bezcieniowy? - przez kreatorex - 2013-04-06, 12:33:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości