Jak prawidłowo podświetliś stół bezcieniowy?
#23
Ja myślę ze źródłem twoich problemów jest właśnie stół bezcieniowy...dlaczego. Przeglądając twoje zdjęcia samochodzików wywnioskowałem że ta metoda ma jeszcze bardzo istotną wadę, owe świecenie od dołu i z tyłu strasznie spłaszcza obiekty szczególnie małe. Normalnie jak stoi samochód na ulicy widzimy np przednie koła i po prostu ciemność po podwoziem w głębi, analogicznie nadwozie coś jest bardziej oświetlone a coś mniej co człowiek odbiera jako element trójwymiaru. Moim skromnym bez zdaniem lepiej było by powalczyć z ładnym oświetleniem kubka coś czuje że jedna lampa powinna być z góry aby doświetlić wnętrze, reszta w dwóch etapach pierwsze to wyciągnięcie wszystkich delikatnych cieni i tu opcja recovery (oczywiście zdjęcie musi być raw-em). Dwa - wycięcie z tła co w przypadku takiego kubka to jest na prawdę proste. W fotografii reklamowej i nie mam tu na myśli stoków taki kubek często się jescze "maluje" nakłada cienie i rozjaśnia pewne obszary. Choć pewnie najczęściej takie kubki renderuje się w 3D. Co do zdjęć to najlepszym przykładem jest zdjęcia Fotka z którego można najwięcej wyciągnąć. Zdjęcia od tzw Profi fotografów nabierają kształtu przez przejście przez kilku grafików. No i jak się trafi na świadomego klienta to jest to trudniejsze niż przejście przez inspektora ze stoku. Wykonanie perfekcyjnego zdjęcia w tej sytuacji jest na prawdę bardzo trudne...Może niektórzy to potrafią...ja nie Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak prawidłowo podświetliś stół bezcieniowy? - przez kreatorex - 2013-04-06, 10:20:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości