Jak prawidłowo podświetliś stół bezcieniowy?
#18
Tak szczerze to przyjęli mi ponad setkę autIcon_cheesygrin Właściwie rynek motoryzacyjny na bankach należy do mnie ;p Jedyny bank, który ich nie przyjął to Shutterstock.

Ale ostatnio to miałam max problem - chciałam się Was o to zapytać, ale jakoś nie miałam odwagi. Dostałam zlecenie na sfotografowanie na białym tle produktów białych typu biały kubek jednorazowy plastikowy. Nie poradziłam sobie za dobrze z tym zadaniem. To znaczy poradziłam o tyle, że było ładnie widoczne wszystko, ale kontrast nie był duży, a prezes oczekiwał kontrastu jak na czarnym tle. I również miałam problem z przeźroczystymi kubkami na białym tle, bo tych już widać nie było. Oczywiście zastosowałam zastawki, ale one nie są z przodu, więc był taki "gradient" zanikający na środku. Widziałam w profesjonalnym katalogu -też tak było sfotografowane - ale nie wiem czy da się to zrobić lepiej czy taka jest natura tej rzeczy. Prezes chciał mieć zaznaczony przód tak samo wyraźnie jak boki.
Znalazłam takie zdjęcie
http://www.pixmac.pl/zdjecie/plastikowy+...0080861451
Dla mnie to zrobione idealnie (tylko chyba brakuje tylnej ścianki a powinno być ją widać pod tym kątem tak mi się zdaje) - pytanie jak uzyskano tak wyrazisty efekt? I czy na pewno na białym tle? Czy szarym? W jaki sposób można tak zaznaczyć krawędzie? Bo zastawki z boków czy nawet pod kątem aż tak nie rysują. Zastawka pod przedmiotem a przedmiot na szybie? Przyznam, że mam też ograniczone możliwości sprzętowe, więc nie mogłam zastosować wszystkich pomysłów. Nurtuje mnie wciąż to pytanie jak sfotografować idealnie biały przedmiot na białym tle, aby był mocno kontrastowy i przeźroczysty na białym, aby był widoczny w całości wyraziście. Do tego miałam baaaardzo mało czasu i 370 przedmiotów, gdzie każdy wymagał innego światła, robiłam to po 16h dziennie i absolutnie dowiedziałam się jak mało jeszcze wiem i ile muszę się naumieć. Ten plastik przetestował mnie równo. Szkło nie jest tak trudne.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak prawidłowo podświetliś stół bezcieniowy? - przez Claudia - 2013-04-04, 19:42:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości