Wybór właściwego wyposażenia do fotografii przedmiotów i portretów
#1
Witam,

od dawna noszę się i przymierzam do własnego mini studia można to zresztą zobaczyć po moich kilku postach w profilu i dacie ich pisania. Jednakże dopiero teraz wszystko nabrało realnych rozmiarów. Mam gotowe pomieszczenie - może nie jest duże, ale przynajmniej nie będę musiała codziennie wszystkiego zwijać i rozkładać bo przeszkadzałoby to pozostałym domownikom. Wszystkiego czyli... no właśnie.

Napisałam do FunSPorts z prośbą o sugestię jaki zestaw mogłabym skompletować mając ok 2500-3000 pln do wydania.
Czy moglibyście mi drodzy użytkownicy forum spojrzeć na podesłaną przez sklep propozycję i wypowiedzieć się co o tym sądzicie?
Chciałabym zająć się fotografią przedmiotów i portretami. Myślę, że na początek przedmioty bo są cierpliwsze w ilościach prób Smile)

Z dotychczasowego sprzętu mam canon 7d oraz 16-36 2.8L i 70-20 2.8 Lampa speedlite 430EX.

A doradzono mi:
lampy =400&form[phrase]=&form[price_min]=&form[price_max]=&form[brutto_netto]=1&form[size]=&form[producer]=opt&form[c1]=22&form[c2]=47&form[c3]=15&form[c4]=0&form[c5]=0&Submit=Szukaj]Klik TU
Czy 400setki będą wystarczające? Po wielu lekturach na forum jestem trochę zagubiona bo jedni uważają że nawet 200 wystarczają... a inni że 600 to mało...

Statywy:
Statyw Powerlux Steel 280 - Statyw stalowy 280cm trzpień 16mm profesionalny - O TUtaj

Tło Teksturowe 2,6x4,5m wiele kolorów do wyboru i system zawieszania teł - ale system wiesza się na ścianie. Nie wiem czy nie praktyczniej byłoby coś takiego: Zawieszanie Tla

Dodatkowo polecają całą rzeszę akcesoriów w rodzaju softboxów i parasolek oraz wyzwalania radiowego. Nie precyzują dokładnie, zresztą wcale im się nie dziwię Smile)

Po przeanalizowaniu wyszedł mi zestaw:
Zakup podstawowy:
2x Powerlux VE400
3x Statyw Powerlux Steel 280
blenda 5w1 107
Parasolka dwupowłokowa 90cm typ C1
1x Parasolka srebrna 90cm

Dodatkowo (jak się oswoję z powyższym)
Softbox 60x90cm mocowanie uniwersalne 11-18cm
Blenda 60x120 złota/srebrna mocowana do statywu (ewentualnie biala/srebrna)
System zawieszania teł i tła
Stół rozkładany bezcieniowy (ewentualnie??)

Momentami zastanawiam się czy zamiast lamp powerlux nie używać fotoreporterskich i odpowiednich do nich softboxów...

Przepraszam jeśli wątek jest długi, mam nadzieję że ktoś dobrnie do końca a jak poradzi to superSmile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wybór właściwego wyposażenia do fotografii przedmiotów i portretów - przez majka - 2011-10-17, 22:52:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości