Pierścień pośredni z płynną regulacją odleglości MeiKe EXT
#1
Właśnie stałem się posiadaczem owego pierścienia chciałem Wam zaprezentować kilka fot zrobionych z nim oraz bez niego.

Ogólnie nie miałem doświadczenia z takimi rzeczami i oczekiwałem czegoś ciekawszego za te pieniądze. Do makro posiadam Tamrona 90 2.8 i nieraz brakuje mi trochę większych zbliżeń na nim, więc myślałem ze pierścień będzie całkiem OK do tego.
Pierścień ma zakres regulacji 46-65 mm, a więc robiłem fotki następującej kolejności:
1 - bez pierścienia
2 - pierścień na 46mm
3 - pierścień na 65mm

Testowałem Canona 50mm 1,8 oraz Tamrona 90mm 2.8 makro 1:1.
Canon
[Obrazek: c1f0a0ce.jpg]
[Obrazek: 40f23173.jpg]
[Obrazek: b19de087.jpg]

Tamron
[Obrazek: 169462dd.jpg]
[Obrazek: ab5af2ac.jpg]
[Obrazek: 6f7a40b9.jpg]

Jak widać zdjęcia całkowicie tracą na kolorystyce, brak jakiegokolwiek nasycenia itp.
Mam pytanko co sadzicie o tym rozwiązaniu z pierścieniem? Warte tych 400zł?

I mam teraz pytanko odnośnie mojego sprzętu ... co sądzicie o zamianie (Tamrona 17-50 2,8 i T90mm 2.8) na Canon 24-70L 2.8? Moze z tym Canonem i pierscieniem miałbym podobne rezultaty jak teraz z ta 90-tka? Osobiscie w tym 24-70 zakres mi jak najbardziej odpowiada, jezeli ktos chciałby mi napisać ze waznę co fotografuje i jaki zakres potrzebujeSmile Glównie mi chodzi o te zbliżenia typu jak na ostatniej fotce lub troche wieksze.
Z gory dzieki za pomoc.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pierścień pośredni z płynną regulacją odleglości MeiKe EXT - przez arturm - 2010-09-23, 17:38:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości