Rozliczenie z kupującym po sprzedaży zdjęcia
#1
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Wczesną wiosną zgłosiło się do mnie pewne wydawnictwo, że chce kupić ode mnie jedno zdjęcie. Po długich przepychankach i podpisaniu umowy wysłałem im zdjęcie a teraz grzecznie czekam na kasę. W umowie miałem, że zapłacą mi 100zł a teraz wysłali mi do podpisania rachunek w którym dają mi na rękę 41zł ?!? Nie prowadzę działalności gospodarczej w związku z tym to oni muszą wystawić w moim imieniu rachunek.

Oto ten rachunek:

kwota wynagrodzenia brutto - 100,00 zł

kwota uzysku 50 % - 50,00 zł

kwota do opodatkowania 50,00 zł

podatek dochodowy 18 % - 9,00 zł

kwota do wypłaty - 41,00 zł


Umowa miała treść :
AUTOR sprzedaje prawa autorskie majątkowe do 1 fotografii. Udostępnione przez AUTORA fotografie zostaną wykorzystane w przygotowywanym przez WYDAWCĘ albumie .......
1. Ustalona cena wynosi wynosi 100 zł brutto za jedną fotografię.
2. Zapłata nastąpi w terminie 30 dni od daty otrzymania Rachunku.

Czy powyższe rozliczenie finansowe jest prawidłowe i dlaczego odliczyli sobie 50% kosztów z mojej gaży ???

Do tej pory gdy ktoś kupował ode mnie zdjęcia odbywało się to w formie "Umowa o dzieło" i potrącane było tylko 18% podatku od połowy sumy a kwota uzysku była moim zyskiem a nie kupującego.

Pozdr.
DareK
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Rozliczenie z kupującym po sprzedaży zdjęcia - przez Nightman - 2010-08-05, 09:53:53

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozliczenie podatkowe (bez DG, bez etatu) Interior 14 8 072 2015-06-09, 11:25:37
Ostatni post: Interior

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości