Canon EOS 50D - opinie użytkowników i wybór obiektywu
#8
zakazu w swojej wypowiedzi nie widzę. ale mniejsza z tym. nadal uważam że jeśli zajmujesz sie grafiką zawodowo i czujesz sie na tym gruncie mocno to wykorzytaj ten potencjał. Startując z małym badź żadnym doświadczeniem w fotografii /a skoro pytasz co kupić to tak własnie jest/ dziś na stockach bedzie Ci bardzo, bardzo ciezko i o żadnej zabawie nawet mowy tu nie ma. raczej przyjdzie zniechęcenie typu czemu tak słabo, czemu inni robią to lepiej/szybciej/precyzyjniej/. Czemu pociąg ucieka coraz szybciej. czemu nie zauwazyłem że czołówka przechodzi powoli na sredni a ja pytam o 50d . czemu moje szkiełka nie rysują tak jak te arcursa , czemu czas biegnie tak szybko . czemu inni dają upload po 100 szt co drugi dzień i jak oni to robią. czemu u innch na zdjeciach rozwiane włosy zyleta a u mnie tak sobie, czemu moje modelki nie są tak popularne jak modelki kolegów, czemu brak w pl modeli, czemu 20 m2 to dużo za mało na studio,czemu softbox jest lepszy od parasoli a okta lepsza od softboxa. i tysiąc podobnych "czemu"
nie wiem dlaczego nie chcesz wykorzystac wiedzy i umiejętności grafika które już posiadasz. rozkreć przez rok portfolio grafiką komputerową, "wychoduj " kilka- kilkanaście hitów które jak parowóz pociągną resztę, a potem na spokojnie do pędzacego pociągu zacznij po troszku wrzucać zdjecia ktróre przecież możesz robić w wolnym czasie i nikomu nic do tego. Zapchanie pf gniotami udupi je na tak długo że potem bedzie bardzo, bardzo cieżko podźwignąć je do góry. wiekszość z tu obecnych przez to przechodziła, ba, niektórzy tak ugrzeźli że do dziś nadal próbuję dzwignąć pf i nic z tego. jeśli masz w reku wiedzę i umiejętności graficzne nie zawachaj ich sie użyć jako podstawy budowy pf , od czasu do czasu dla fun wrzucając zdjecia. a jeśli koniecznie już ma być o puszce. chcesz precyzyjną maszynke do stocków? Kup używane 5d + do tego 85/1.8 i masz duecik idelany do portrecików. z czasem dokupisz 50/1.4 i oblecisz tym 90% stockowych potrzeb początkującego . po roku i tak te szkła przestaną Cie bawić i bedziesz rozglądał sie za eLkami. znalazłeś to forum. Ok. tu siedzą stockerzy, którzy sa bardzo dalecy od wszelkich sprzetowych dyskusji bo to nie ma sensu. dla nas pucha i szkła to narzedzia . Nic wiecej. mają działać precyzyjnie i wypluwac możliwie najlepszy RAW. Poki co taki obrazek przy niskim budżecie da Ci używka 5D. szukaj tylko od osoby prywatnej bo od profi bedzie bardzo, bardzo przechodzone body
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Canon EOS 50D - opinie użytkowników i wybór obiektywu - przez canion - 2010-01-12, 20:54:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości