[goobie] wreszcie zaczynam - proszę o uwagi
#5
kaczor58
białe tło niestety nie jest prosto z puszki, ale przy kadrach z dużym kontrastem przedmiotu do tła nie ma z tym problemu - mam natomiast problem, bo gdzieś tam dołożyłem szklankę mleka i jeszcze kombinuję jak to odseparować...

niestety mam tylko dwie lampy i od tyłu nie świece wcale, a jak przepalę do białego tła, to na przedmiotach jest taka nieestetyczna poświata, która jest dla mnie nie akceptowalna...

wolę więc naświetlić ładnie kolory sceny i bawić się z tłem - na razie nic lepszego nie wymyśliłem... myślę, że nie pierwszy mam ten dylemat Icon_wink

leslaw
no to fakt że deska przeszła już swoje, ale może taka używana deska też ma sens... ogólnie na razie ćwiczę światło i kompozycję, no i zbieram ładniejsze przedmioty... młynek trochę bajkowy kolor dostał, ale tak mi się spodobał, że zostawiłem (choć odbiega od stanu faktycznego) - sądzisz że to może przeszkadzać w reklamie??

Aha nad tym chlebem faktycznie się coś porobiło - jakieś dziwne szlaczki ledwo widoczne - postaram usunąć...

Dzięki za podpowiedzi... zbieram teraz fotki, żeby się na shooterstock zapisać - może mi się uda...

był jakiś wątek, a'propos aktualnych chodliwych tematów?? czy za dużo bym chciał Icon_wink ??

Pozdrowionka
aha - mam jeszcze prośbę o uwagi dot kolorów - czy kolory pieczywa są waszym zdaniem naturalne?? ni zbyt niebieskie albo żółte??
- pytam bo monitor kalibrowałem sam wg porad znalezionych w internecie i jeszcze nie wiem czy z tymi kolorami jest ok?? choć na moje wygląda, że tak...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [goobie] wreszcie zaczynam - proszę o uwagi - przez goobie - 2009-09-29, 17:15:12

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jestem świeżak i proszę o uwagi Pedros 14 6 976 2020-06-09, 09:54:31
Ostatni post: paula2542
  [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi kaczor58 427 175 327 2010-12-13, 23:43:10
Ostatni post: hoomar
  [arturm] Uwagi i rady do zdjęcia arturm 18 14 472 2010-06-22, 10:26:36
Ostatni post: arturm
  [Sknera] Uwagi i rady Sknera 9 8 186 2010-05-20, 19:45:14
Ostatni post: Edgar
  [agoxa] Poproszę o rady i uwagi agoxa 8 8 974 2008-11-19, 16:54:33
Ostatni post: majszter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości