Zmieniłem system czyli Canon vs Nikon vs pozostałe
#1
Sam czasem mocno zastanawiam się nad zmianą systemu z Canon'a na Nikon'a albo czy zdecydowanie się na C to nie był błąd.

To co w C najbardziej mnie irytuje to cała masa świetnych obiektywów dedykowanych, których jednak AF w połączeniu z C to istne nieporozumienie i których możliwości często pozostają przez to ograniczone/niewykorzystane. To także kiepsko uszczelniane body i ogólnie denerwująca polityka firmy Canon, polegająca na tym, że jeśli nie kupisz EOS'a 1Ds Mark III, to zawsze możesz liczy na coś irytującego i poważnie uchybiającego pracę z aparatem.

Nikon to z kolei większe szumy i mniejsze matryce, piekielnie drogie szkła Nikkor i pewnie jeszcze parę innych rzeczy.

Obydwa systemy posiadają oczywiście swoich zagorzały zwolenników jak i przeciwników. Nie o tym jednak.

Wiem, że są wśród Was użytkownicy jednego z systemów, którzy na ich rzecz zrezygnowali z innego systemu. Chciałbym Was prosić o opisanie swoich przypadków, podanie konkretnych przyczyn takich decyzji, opowiedzenie o tym co miało kluczowy wpływ na taki ruch. Jesteście zadowoleni z tej zamiany? Może wręcz przeciwnie? A może jesteście teraz posiadaczami dwóch/więcej systemów? Oczywiście wszystkie systemy się liczą - nie ograniczamy się tylko do C vs N.

Można też pisać dlaczego od początku zdecydowaliście się na konkretny system i jaka wg. Was jest jego przewaga nad pozostałymi.

Z góry dziękuję wszystkim za opis swoich doświadczeń Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zmieniłem system czyli Canon vs Nikon vs pozostałe - przez Michał - 2009-02-18, 20:55:24

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  System Cokin arturm 23 14 656 2015-03-20, 17:19:37
Ostatni post: juras10-77
  Porównanie matryc: Nikon D800, Canon 5Dmk2 oraz Canon 7D StudioKN 4 4 719 2013-03-05, 13:41:38
Ostatni post: dobry44
  Jaki system operacyjny dla Core 2 Quad? Michał 3 7 123 2008-11-27, 14:20:50
Ostatni post: hadrian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości