Szara karta, tricolor ... balans bieli
#4
Ten QPcard to praktycznie to samo tylko w mniejszym wydaniu i chyba z papieru (?) - nie doczytałem z jakiego materiału jest wykonana ta karta - nazwa wskazywałaby na papier. Lastolite to taka mini blenda - w sumie to jak pisałem jestem zdecydowany na 100% zastanawia mnie tylko fakt że profesjonaliści (z tego co widziałem na backstage'ach) używają zwykłej szarej karty - przecież ten XpoBalance daje o wiele większe możliwości korekcyjne.
Za QPcard przemawia cena.

Drogi imienniku wierz mi że ostatnimi czasy o niczym innym nie marzę jak o takiej sytuacji której rezultatem mogłaby być dogłębna recenzja lamp które posiadam. Ja po prostu nie mam za bardzo możliwości ich częstego użytkowania. Ostatnio robiłem sesję z mikołajem i świeciłem właśnie nimi - zero problemów - byłem w 100% zadowolony. Teraz kupiłem 50cm Beauty Disha również quantuum - i zawiesiłem go na tej 400'tce, zatem będę używał jej częściej i będzie miała okazję dłużej pochodzić. Ostatnia sesja z tą właśnie lampą (działała w zestawie z trzema CY100MR) która trwała jakieś 4 godziny również nie wykazała żadnych wad tej lampy - celowo nie wyłączałem jej podczas przerw żeby świeciła na okrągło - nawet nie zdążyła się porządnie nagrzać. Na dzień dzisiejszy mogę pomarzyć tylko o sesjach np. 6-8 godzinnych, nadal usilnie szukam lokalu na studio i nadal nie znajduję nic odpowiedniego.
Dodatkowo zakupiłem jednak do niej statyw AIR 260 Q - porządny kawał żelaza - to lubię, na reszcie lampa stoi pewnie i stabilnie. Beauty Dish Quantuuma również zaskoczył mnie jakością wykonania (w zestawie jest plaster miodu i naciągany dyfuzor), coraz bardziej przekonuję się do tej firmy.
Ale chyba trochę Oftopuję w swoim wątku Icon_wink
Jak już kupię XpoBalance to dam znać jak się z nim pracuje i czy faktycznie rozwiąże moje problemy.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Szara karta, tricolor ... balans bieli - przez Tomek De - 2008-12-01, 00:43:44
RE: Szara karta, tricolor ... balans bieli - przez Tomek De - 2008-12-01, 22:34:36
RE: Szara karta, tricolor ... balans bieli - przez fotek - 2008-12-02, 23:48:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości