Przywitaj się na forum!
Przez dwa lata byłem na forach czysto fotograficznych, spotykałem tam ludzi z pasją i dorobkiem artystycznym ale burgerów i stejków w pf nie mieliSmile bardzo dobrą Martwą naturę można znaleść u ruskich na 35 photo jak ktoś lubi oko nacieszyć Smile
Odpowiedz
(2014-05-02, 23:11:59)kreatorex napisał(a): Moim skromnym zdaniem trzeba trochę kalkulować jak się chce trochę zarobić a o to w stokach chyba chodzi. Swoją drogą dziwne że wasza pasja dotyczy najbardziej chodliwych tematów Smile (żywność), które potencjalnie będą się sprzedawać jak będą zrobione dobrze jakościowo. Sztuką jest znaleźć naprawdę niszowy temat.

Wszystko się zgadza, kalkulować trzeba, bez tego w żadnym biznesie się nie utrzymasz, chociażby z tego powodu, aby mieć finanse na nowe sesje Smile. Tylko w mojej wypowiedzi chodziło o to, aby ta kalkulacja nie byłą na pierwszym miejscu. A to, że akurat temat, który lubię fotografować dobrze się sprzedaje to jest na plus. Ale w moim przypadku wybór tej specjalizacji nie był podyktowany chodliwością tematu na rynku, czego każdemu życzę.
Odpowiedz
(2014-05-02, 23:11:59)kreatorex napisał(a): Swoją drogą dziwne że wasza pasja dotyczy najbardziej chodliwych tematów Smile (żywność), które potencjalnie będą się sprzedawać jak będą zrobione dobrze jakościowo. Sztuką jest znaleźć naprawdę niszowy temat.

Moja przygoda z żywnością, zaczęła się od tego, że zaprzyjaźniona restauracja poprosiła mnie, żebym im fotki zrobił, więc sobie mogłem ćwiczyć bez żadnych kosztów sesji. Spodobało mi się i pociągnąłem temat dalej, sprawia mi to przyjemność. Co do niszowych tematów, można robić zdjęcia trumien czy robótek ręcznych ale ... czy będzie to sprawiało przyjemność ? Nie wiem. Jak się robi to co lubi to inaczej się do tego podchodzi, jak w każdej pracy. Jak robisz coś czego nie lubisz to po jakimś czasie zaczynasz się męczyć.
Odpowiedz
Akurat trumny i pogrzeby niszą raczej nie są przecież temat dotyczy nas wszystkich w Polsce nawet więcej ludzi rocznie umiera niż sie rodzi.
Tak wiec temat raczej trudny do realizacji ale nie niszowy.
Odpowiedz
Tak tylko dałem przykład potencjalnie nieciekawy dla fotografa i średnio dostępny dla zwykłych zjadaczy chleba.
Odpowiedz
Zgadzam się, że trzeba focić to, co się lubi. U mnie na przykład 80% portfolio składa się z alkoholi Icon_cheesygrin
Odpowiedz
(2014-05-03, 12:24:12)monoimposm napisał(a): Zgadzam się, że trzeba focić to, co się lubi. U mnie na przykład 80% portfolio składa się z alkoholi Icon_cheesygrin

A u mnie z białych myszek po......
Odpowiedz
W sumie spojrzałem na swoje portfolio i fotografii z jedzeniem mam 60%, widoczków 40%, podliczyłem zarobiona kasę i w sumie mi wyszło, że najwięcej zarabiam na widoczkach jakieś 60% Smile. Co za zbieg okoliczności.
Odpowiedz
Kiedyś tak patrzyłem na Twoje pf i tak sobie właśnie myślałem ze wcale tak dużo "strikte" jedzenia nie masz w top!!!
Odpowiedz
(2014-05-03, 21:11:29)Esdras napisał(a): Kiedyś tak patrzyłem na Twoje pf i tak sobie właśnie myślałem ze wcale tak dużo "strikte" jedzenia nie masz w top!!!

Zgadza się.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości