Przywitaj się na forum!
Witaj Mateusz!
Bardzo skromnie szacujesz wydatki na fotografie produktową. 3500 to skromny amatorski budżet.
Jeżeli zastanawiasz się "być albo nie być" - to od razu daj sobie spokój.
Jeśli tego nie czujesz to będzie to Ciebie męczyć.
Sportowcy biorą udział w zawodach bo czują się najlepsi w swojej dziedzinie, inaczej by nie wygrywali.
Sądzę że masz dużo wolnego czasu - pomyśl dobrze jak go zagospodarować.
Pozdrawiam serdecznie.
yanuz
Odpowiedz
(2012-10-21, 00:49:58)MB-Furia napisał(a): Dzień dobry. Na imię mam Mateusz i od kilku dobrych tygodni biję się z myślami: zaczynać z fotografią produktową (stock'ową), czy też dać sobie spokój.

Czy dobrze rozumiem, ze fotografia w ogóle to dla Ciebie nowa bajka?
Bo jezeli tak, to są ogromne szanse na "nie być"

Odpowiedz
(2012-10-21, 10:14:47)yanuz napisał(a): 3500 to skromny amatorski budżet.
Budżet jest bardzo elastyczny i w przypadku konieczności nie będzie problemu z jego zwiększeniem.

fotek napisał(a):Czy dobrze rozumiem, ze fotografia w ogóle to dla Ciebie nowa bajka?
Moją 'fotograficzną przeszłość' można podejrzeć tutaj. Proszę zauważyć, że jest to "twórczość" sprzed 4-6 lat(!) z moim pierwszym kompaktem w postaci Canon'a A75. Większość zdjęć pozostawiona jedynie ze względów sentymentalnych.
Proszę również nie uważać, że moja wiedza fotograficzna jest aktualnie na poziomie tej, która odzwierciedlona jest na tychże fotografiach Icon_wink
Odpowiedz
Witam wszystkich!
Rafał vel Meteor - Krakus od urodzenia - miłośnik i pasjonat fotografii i gór.
Zaczynam dopiero swoją zabawę z fotografią stockową, ale jestem zdeterminowany aby coś tu osiągnąć Smile Fotografia jest moja pasją, więc dlaczego nie mogła by tez przynieść jakiegoś dochodu ??
Pozdrawiam wszystkich Smile
Odpowiedz
Zdrowia, cierpliwości i sukcesów, wszystkiego dobrego! Smile
Odpowiedz
Cześć!

Jak zauważyłem, dobrą tradycją tego forum jest napisanie kilku słów o sobie, więc też tak czynię Smile Od dwóch tygodni intensywnie zgłębiam tajniki fotografii stockowej i wszystko co z nią związane, głównie na tym forum. Fotografią zajmuję się czysto hobbystycznie, amatorsko od prawie 3 lat, ale powoli nudzi mi się przedstawianie zdjęć swojej rodzinie czy znajomym, a później zapomnienie o nich i zagrzebanie gdzieś głęboko na dysku. Chciałbym mieć jakiś większy pożytek z moich prac, dlatego też od jakiegoś czasu szukam pomysłów na zamieszczenie "w eterze" moich fotografii. Kilka z moich prac możecie oglądnąć na moim blogu http://www.zglowawgorach.pl, którego od niedawna prowadzę, oraz na www.grubinio.digart.pl, gdzie jestem ostatnio bardziej aktywny. Specjalizuję się głównie w fotografii krajobrazowej (górskiej), jest ona moją ulubioną dziedziną. Jak widzicie szanse moich prac w kontekście zarabiania na stockach? Czy taka fotografia ma wzięcie? Proszę o konstruktywną krytykę Smile
Mam kilka obaw z rozpoczęciem mojej działalności stockowej i chciałbym zadać Wam kilka pytań:
- nie ukrywam, że spełnieniem moich marzeń byłby udział w jakimś konkursie i zdobycie nagrody, ale jeśli zamieszczę przykładową pracę gdzieś na stocku, a później wystartowałbym z nią w konkursie, czy nie będzie to trochę niepoważne? Czy umieszczanie foto na stocku ogranicza w jakikolwiek sposób możliwości jakiejkolwiek innej działalności z pracą (wystawy, konkursy, inne publikacje)?
- nie przepadam za ingerencją w moje dane osobiste, dlatego też nie podoba mi się wymóg wysyłania danych z dowodu os. lub paszportu. Czy nie ma obaw, że moje dane nie zostaną źle wykorzystane?
- co jeśli prowadzę bloga na platformie Blogger i umieszczam tam, jak również na Picassie moje zdjęcia? Nie jest to dokładnie napisane, ale gdzieś wyczytałem, że jeśli umieszczam tam zdjęcia to nie tracę do nich praw, czy macie wiedzę na ten temat?

Trochę długi wyszedł ten post, z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Proszę o pomoc dla stockowego żółtodzioba Smile Jeśli przyjdzie mi coś do głowy będę pytał Smile

Pozdrawiam serdecznie!
Grubinio
Odpowiedz
Witam
postanowiłem napisać i parę słów o sobie Smile Mam na imię Wojtek fotografia stała się moją pasją już jakiś czas temu (długo by pisać Icon_wink) Na chwilę obecną związałem się z systemem Nikona i nim próbuję zgłębiać tajemnice światła i kadru Smile Stockami zainteresowałem się już jakieś 3 lata temu ale na starcie niestety dość szybko się poddałem i porzuciłem moje próby wrzucania zdjęć. Ostatnimi czasami wróciłem ze zdwojoną zaciętością do tematu stocków i tym razem nie zamierzam się poddać. Jestem już dystrybutorem iStocka jak i fotoli (na razie bez konkretnych rezultatów) 19 listopada będę miał drugą szansę dostania się na Shutterstocka (trzymajcie kciuki) a dziś wieczorkiem zamierzam zarejestrować się na dremside (zobaczymy) Skoro już o stockach piszę to może od razu zapytam Was o coś co mnie nurtuje od jakiegoś czasu - lepiej dostać się na kilka stocków i tam próbować swoich sił, czy jednak związać się z jednym i zostać fotografem na wyłączność? Co jest lepszym (czyt. bardziej opłacalnym) rozwiązaniem? Czy po zostaniu fotografem na wyłączność trzeba usuwać portfolia z pozostałych stocków, czy dotyczy to wyłącznie zdjęć "od zostania" owym fotografem na wyłączność?
Pozdrawiam forumowiczów/ moich nowych mentorów Smile
Wojtek
Odpowiedz
Icon_wink 
Mam 29 lat, interesuję się fotografią od dłuższego czasu ale dopiero niedawno trafiłem w sprzyjający tej pasji mikroklimat. Jestem początkujący i na razie głównie poszukuję informacji. Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za bezcenne informacje i Wasze doświadczenia.
Odpowiedz
Witojcie o powodzonka!
Odpowiedz
Witam wszystkich serdecznieSmile Prowadzę kulinarnego bloga i mam nadzieję, że znajdę tu wskazówki, które pomogą mi w robieniu ładniejszych zdjęć moich dańSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości