Przywitaj się na forum!
Witam, powodzonka!!! Smile
Odpowiedz
Witam,
Właśnie zaczęłam swoją przygodę ze stockami.
Fotografuję już jakiś czas, więc mam nadzieję, że na stockach przy waszej pomocy sobie poradzę.Pozdrawiam całą społeczność forum.
Odpowiedz
Dobrej zabawy! Smile
Pochwal się też swoim PF, chętnie się czegoś nauczę Icon_razz
Odpowiedz
Dzięki, oby to była dobra zabawa ,a nie ciężka praca.
Ariene-Twoje osiągnięcia są imponujące Smile
Odpowiedz
? hm? Icon_eek Jakie osiągnięcia? Przecież ja szczypiórek jestem i od 2 lat wystartować poważnie nie mogę ?
Aaa, rozumiem, to taki żart Icon_cheesygrin
A tego, że to ciężka praca to się spodziewaj, ale o ile przyjemniejsza i bardziej satysfakcjonująca dzięki temu Icon_wink
Odpowiedz
Witam serdecznie,
na imię mam Tomek, lat 23 - fotografią się zajmuje od dość niedawna (w lipcu 2010 kupiłem aparat sony alpha 330). Inne zainteresowania sport, komputery, książka i naturalnie dziewczyny Icon_cool Pozdrawiam
Odpowiedz
Icon_wink 
Cześć cześć.

Witam serdecznie Wasze szanowne grono. Zarejestrowany jestem od kilku dni, przeglądam sobie forum. Dziś zdecydowałem się przywitać, ponieważ wszystko wskazuje na to że będę tu stałym gościem.

Fotografuję od kilku ładnych lat, ukończyłem studium fotograficzne 3letnie WSF. Potem jeszcze otarłem się o pierwszy semestr studium SPAF. Od 3 lat zajmuje się fotografią mniej lub bardziej zawodowo (tzn realizuję fotografię reklamową na potrzeby małych przedsiębiorstw). Tak czy inaczej zamówienia na foty mam baaaaaaaardzo rzadko i utrzymuje się głównie z webdevelop'erki. Przez dwa lata prowadziłem własną działalność związaną z reklamą - strony internetowe oraz fotografia. Mam własne studio fotograficzne, trochę lamp trochę gratów do modelowania oświetlenia... piszę to wszystko , ponieważ chciałbym Was prosić o radę.

W najbliższym czasie planuję poważnie zająć się tematem "stock". Mój sprzęt za długo już się kurzy - czas zacząć go wykorzystywać częściej. Nie posiadam zupełnie doświadczenia w handlu fotografią, wszystkie dotychczasowe sesje realizowałem na konkretne zlecenia. Od czego radzilibyście zacząć? Gdzie sprzedawać foty itd. Wertuję internet od kilku tygodni aby zdobyć jak najwięcej wiedzy, jednak nie ma to jak opinia doświadczonych fotografów. W jaki temat radzilibyście pójść? Tak jak pisałem mam trochę gratów oświetleniowych i wiedzę jak je dobrze obsługiwać. Nie straszne mi są sesje z modelkami i modelami, ale lubię też zaszywać się w studio z przedmiotami... Co radzicie, jak zacząć żeby nie tracić czasu na powielanie znanych Wam błędów?

pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi

ps.
Chciałem założyć osobny wątek, ale ostatecznie uznałem że powitania administracja ulokowała tu. Więc napisałem tu.
Odpowiedz
Witam Cię yabol_wawa Smile

Ja jakoś specjalnie doświadczonym fotografem nie jestem, ale chętnie się podzielę swoimi spostrzeżeniami Smile

Co fofografować?
Z moich obserwacji wynika że najlepiej się sprzedają zdjęcia ludzi np. jakieś biznesowe scenki itd. A jeśli chodzi o przedmioty to chyba mija się już z celem wrzucanie pojedynczych izolowanych - jest tego już bardzo dużo i ciężko byłoby się wbić na pierwsze strony wyszukiwarki. Dużo większy potencjał myślę że drzemie w fotografowaniu całych scen, np. żywności gdzie oprócz samego jedzenia ładnie jest zaaranżowany pozostały plan w kadrze.

Gdzie sprzedawać?
Myślę że dla Ciebie, jako kogoś kto już fotografuje na odpowiednio wysokim poziomie, dostanie się do Shutterstock nie będzie żadnym problemem. A polecam ten bank dlatego że od razu pojawia się sprzedaż, co potrafi bardzo zmotywować do dalszego wrzucania plików. Link do tego banku to pierwsza ikonka w mojej stopce. Dreamstime i Fotolia to banki które też dają zarobić ale już nie tak dobrze jak Shutterstock (przynajmniej w moim wypadku). Warto zarejestrować się na Istocku bo to miejsce gdzie również można nieźle zarobić, ale tu już trzeba prezentować bardzo wysoki poziom. Mnie wciąż tam jeszcze nie chcą Smile

Życzę Ci powodzenia w stockowej przygodzie Smile
Odpowiedz
Jeżeli jesteś zawodowcem i Wiesz co i jak z obsługą studia/sprzętu, to zainteresuj się współpracą z Getty, jak Cię tam nie zechcą to iStockphoto, już iStockphoto to microzarobki, ale taki Shutterstock to już zarobki bardzo micro i chociaż się trafia ich bardzo dużo, co rekompensuje pigułę 0,25$ za sztukę, to jako człowiek świadomy/zawodowiec możesz takiej stawki nerwowo nie przetrzymać. Dreamstime udupia Cię na pół roku, nawet jeśli z jakichś przyczyn będziesz się chciał wycofać to trwa to pół roku, a Fotolia... to microceny i microsprzedaż.
Odpowiedz
Witam wszystkich. jestem totalnym amatorem i takim już chyba zostanę. Za cienki jestem na zarabianie fotografią, ale nadal lubię poszerzać swoja wiedzę, mimo lekko już podeszłego wieku (rocznik 1948). Choć nigdy nic nie wiadomo.
Przeglądam forum od kilku dni i jestem pozytywnie zszokowany. Tu udzielają się ludzie zarabiający na fotografii - nieważne ile - i sobie wzajemnie pomagają, doradzają, dzielą się doświadczeniami. To ewenement w polskich forach foto. I bardzo mi się to podoba.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości