Rozliczenia podatkowe - stocki
(2016-02-26, 15:03:31)Edge napisał(a): O kurcze, spodziewałem się "tak" Icon_sad

Czy ostatnio coś się zmieniało? Jak zatem mogę liczyć koszty uzyskania przychodu?

Sorry... równie szybko przeczytałem, ze "masz działaność gospodarczą"
Jak nie masz, to oczywiście chyba jednak "tak"
Odpowiedz
OK, dzięki Fotek Icon_wink
Odpowiedz
możesz ...oczywiście do odpowiedniej kwoty przychodu
Odpowiedz
Dzięki Arfo, zdaje się że limit wynosi 42.764 zł

http://www.wskazniki.gofin.pl/8,94,2,kos...hodow.html
Odpowiedz
Witam.
Jak wygląda rozliczenie podatkowe po zmianach na iStockphoto tzn po przejściu na GettyImages?
Czy to wyliczamy z zarobków brutto (Gross Earing) czy netto (Net Payment) po potrąceniu u nich podatków (WHT Amt.)?
Rozliczenie jako osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej.
Odpowiedz
Hej,
dostałem dziś z Shutterstock formularz 1042-S za 2015, i nie zgadza mi się to co oni w nim naliczyli (jako 10 %podatek), z podliczeniem podatku z każdego miesiąca za rok 2015 (na stronie - Payment History - Total Withheld - tu mi wychodzi, że więcej potrącili). A jak jest u Was?
Odpowiedz
(2016-03-04, 08:52:47)maccio napisał(a): Hej,
dostałem dziś z Shutterstock formularz 1042-S za 2015, i nie zgadza mi się to co oni w nim naliczyli (jako 10 %podatek), z podliczeniem podatku z każdego miesiąca za rok 2015 (na stronie - Payment History - Total Withheld - tu mi wychodzi, że więcej potrącili). A jak jest u Was?
Icon_eek
I u mnie się nie zgadza z Payment H......wychodzi  więcej niż 10 % . ale jestem w tym temacie zielona..Smile
Odpowiedz
Oni co prawda nie liczą tego jako rok kalendarzowy, ale u mnie i tak się nie zgadza: "Please keep in mind that payments are always for the previous month, so payments from the period January-December on your tax form 1042-S are for the earnings from period December-November in your payment history".
Źródło: http://www.shutterstock.com/contributors...earch&pn=1
Odpowiedz
Mi by się zgadzało.
shutterstockistockphotodreamstimefotolia123rfbigstockphotodepositphotos
Odpowiedz
Pracuję na etacie + dochody ze stock. Rozliczam się PIT-36. I mam takie pytanko:
Powiedzmy, że mam ze stocków przychód 1000PLN, z czego 200PLN to jest sprzedaż w USA, od której został odprowadzony podatek w wys. 20PLN (z formularzy 1042-s). Czy zatem do PIT-36 wpisuję przychód 1000PLN czy 800 (bo od 200PLN już podatek zapłaciłem w USA)? Jak wpiszę 1000, koszty będą 500, to naliczony zostanie podatek 90PLN, od tego odjęte 20PLN zapłacone w USA i do zapłaty wychodzi 70PLN. Jak wpiszę 800, koszty będą 400, podatku z USA nie wpiszę, bo przychodu też nie dodałem i podatek w Polsce wychodzi 72PLN.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozliczenie podatkowe (bez DG, bez etatu) Interior 14 8 128 2015-06-09, 11:25:37
Ostatni post: Interior

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości