Rozliczenia podatkowe - stocki
mówisz, że okulary zróżowieją ... ? Icon_wink
______________
:twisted:
Odpowiedz
Od razu mówię, że przeczytałem wątek 3 razy jakiś czas temu. Nie mam siły na czytanie go 4 raz.
Dlatego proszę o pomoc ludzi, którzy rozliczają stocki na Działalności Gospodarczej.
Jak to robić najlepiej, najmniej konfliktowo i najtaniej?

1. Jak rozliczacie dochód z PayPala?
2. Co z 50% kosztami zyskania przychodu, jeżeli mam dochód z etatu? Teraz jest to 42 tyś na rok, a kiedyś było 85 tyś. na rok. Czy kasa z etatu zżera mi tą opcję, czy nie?
3. Jaki nadać sobie numer PKD aby móc rozliczać koszty sesji (może to być w sumie cokolwiek)?
Nie mogę mieć PHU, ponieważ blokuje mnie moja obecna umowa o pracę (zakaz konkurencji).

Z góry dzięki za pomoc.
Odpowiedz
(2013-12-19, 01:41:16)SHaiith napisał(a): 2. Co z 50% kosztami zyskania przychodu, jeżeli mam dochód z etatu? Teraz

W DG rozliczanej na p[odstawie KPiR nie ma czegoś takiego jak 50% kosztów. Ewidencjonujesz faktycznie ponoszone koszty i tylko te odliczasz od przychodu. Nie wiem cyz mozna te działanośc prowadzic na rozliczenie ryczałtowe i jak to sie opłaci
Odpowiedz
mając działalność ja bym odżałowała grosza i poszła dodatkowo do fachowca od spraw rozliczeń podatkowych
Odpowiedz
Ja jestem na KPiR i dodatkowo Vatowcem. Od początku DG mam księgowego. Jestem u niego dwa razy w miesiącu, raz przed 10-tym zawożę faktury, drugi raz po 20-tym przybijam pieczątkę. Kosztuje mnie to 200 zł, ale śpię spokojnie a cała moja rola sprowadza się do wystawienia tych kilku faktur w miesiącu Smile,
a no i jeszcze robię przelew z konta do SRUSu.
Jak na razie w rozliczeniu rocznym zawsze mam trochę zwrotu, a podatku dochodowego jeszcze nie płaciłem. No ale mija trzeci rok wiec od przyszłego chyba trzeba będzie coś zapłacić Smile
Odpowiedz
Mam pytanie odnośnie druków podatkowych jakie powinny przyjść na początku roku. Jestem w SS, IS, DT, DepositPhotos FT, 123. Z wszystkich wypłacałem pieniądze. Czy każda z agencji wysyła takie druki jak Shutterstock od którego już je otrzymywałem?
Odpowiedz
Ja chyba od Dreamstime dostałem też w tamtym roku.
Odpowiedz
Takie druki wysyłają wszystkie stoki, które mają siedzibę w USA. Z podanych powyżej IS i 123RF mają siedzibę poza USA, więc nie wysyłają.
Ale te druki i tak do niczego nie są potrzebne.
Odpowiedz
Moja księgowa o to dopytywała. Skonsultuje z nią przypadek braku druków. Dzięki.
Odpowiedz
http://www.wykop.pl/ramka/1829722/fiskus...ramach-dg/
"Prawa autorskie: fiskus zmienia podejście do twórców z firmą"

Ale spokojnie, za kilka miesięcy, za rok może być inna interpretacja... Icon_wink
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozliczenie podatkowe (bez DG, bez etatu) Interior 14 8 128 2015-06-09, 11:25:37
Ostatni post: Interior

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości