Rozliczenia podatkowe - stocki
Icon_redface 
Jestem po zawodówce, słabo czytam ze zrozumieniem Icon_redface, prawniczy bełkot mnie wku... Icon_rolleyes (denerwuje), już wole bardziej oglądać OBRAZKI Icon_cheesygrin. Chyba się nie obroniłem. KAPA proszę Cię o wyrozumiałość. W skrócie wynika z tego że ulgi nie odliczył, tak mogę zrozumieć powyższy tekst? Czyli nic dobrego dla stockowców Icon_sad
Odpowiedz
Słuchaj Tspider a ja mam studia wyższe i chyba zacznę robić doktorat z nudów... Ale ludzi dzielę na tych którzy tak jak żaba kumają lub nie. A jak się komuś nie chce poczytać i chwilę pomyśleć - czyli ruszyć te swoje szare komórki i je wykorzystać to powiem szczerze ze mi ręce opadają jak czytam takie posty. Każdy z nas ma swoją indywidualną sytuację, i chociaż zasady rozliczenia są podobne to w efekcie finalnym rożnie to wychodzi. Patrz wcześniejsze posty.
Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
Mała aktualizacja - limit możliwości odliczenia kosztów 50% - ok. 42 tys.zł. w 2013r.
http://finanse.wp.pl/kat,9231,title,MF-w...caid=1edee
Odpowiedz
No i znowu idiotyzm naszych rządzących nie zna granic...
Po pierwsze - artyści już wyjechali z tego kraju.
Starsi osiągnęli sukces pracując za granicą i teraz przyjeżdżają tylko na pogrzeby swoich polskich kolegów.
Cała masa młodych wyjechała i pracuje w normalnych krajach gdzie mają szansę się wybić, a rozliczenia podatkowe są ostatnią rzeczą o której myślą. Sam mam kilku kolegów w Nowym Yorku - operatorów filmowych i fotografów. Na tym forum też mamy kolegów z różnych stron świata.
A ci co zostali i tak muszą sobie radzić z idiotycznymi przepisami - np część twórczości rozpisze się na żonę...
No ale to są chyba działania pozorne Rządu przykrywające niekompetencję, prywatę i brak wyobraźni.
Ciekaw jestem ile premii wzięli prezesi PKOBP za wypracowanie 8 miliardowego zysku w zeszłym roku ile zapłacili od tego podatku?
Odpowiedz
Tu chodzi o to żeby starszym artystom podnieść ciśnienie aby nie dożyli czasem emerytury...
Odpowiedz
Można by teraz wymieniać wiele "nieudacznych" posunięć, ale trochę powinniśmy się cieszyć, że w ogóle nie zlikwidowali tej ulgi. Chodź czytałem, że bardzo możliwe, że z tą likwidacją ulgi to było "zagranie", aby później cześć osób napisała to co ja, czyli "... dobrze, że nie zabrali całości" Smile
Odpowiedz
"... dobrze, że nie zabrali całości"

resztę zabiorą za dwa lata... to nazywa system ratalny...
Odpowiedz
Bardzo możliwe ... zastanawiam się co wtedy...jak przejść niepostrzeżenie do szarej strefy skoro wcześniej człowiek pracował legalnie. Bo ja osobiście nie zamierzam oddawać tyle pieniędzy od tak sobie.
Odpowiedz
wracam do tego tematu co miesiac i czytam nowe posty - wciaz mamy z tym bałagan - niestety! Pani w US poinformowała mnie ze nie mozna pisac do naczelnika US z jakimkolwiek zapytaniem w sprawie formy opodatkowania - od niedawna jedyna możliwościa jest: ORD-IN Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej z ministerstwa finansów! jak napisze swoje i dostane odpowiedz dam znac
Odpowiedz
to pewnie dopiero początek negatywnych zmian podatkowych. eh.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozliczenie podatkowe (bez DG, bez etatu) Interior 14 8 128 2015-06-09, 11:25:37
Ostatni post: Interior

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości