Sprzedałem zdjęcie na Alamy
(2015-05-15, 16:02:53)maccio napisał(a): Jak Wam idzie sprzedaż na Alamy? Jestem obecnie "promowany":
http://www.alamy.com/latestimagery/default.asp
ale to niestety nie ma to żadnego przełożenia na sprzedaż. Tak się zastanawiam o co chodzi, bo mam prawie 2tyś zdjęć (nieźle sprzedawanych na innych stockach), 9,430 views,  53 zooms - i z tego 4 pobrane pliki do tej pory...

Dziwie sie bo masz fajne klatki, ciekawe i dosc popularne tematy bym powiedzial. O ile dobrze widze, wiekszosc zdjec masz jako RF, wiekszosc klientow nie jest sklonna placic £35 za zdjecie ktore moga kupis na Shutterstock czy gdzies indziej za $1-$5, Alamy to glownie RM, choc to tylko moje spostrzezenie. Mimo wszystko gratuluje wyroznienia, i jeszcze raz fajne prace.
Odpowiedz
Dzięku Yuma za podjęcie tematu. Czyli uważasz, że lepiej dawać na Alamy jako RM?
Odpowiedz
(2015-05-15, 20:11:27)maccio napisał(a): Dzięku Yuma za podjęcie tematu. Czyli uważasz, że lepiej dawać na Alamy jako RM?

Logicznie tak, nie wierze ze ktos kupuje tylko na Alamy i nie ma konta gdzie indziej, wiec napewno wybierze tansza opcje nawet jesli pracuje w wydawnictwie itp i kupuje sporo, tym bardziej ze Alamy nie ma subskrypcji. Najtansza fota RF na Alamy to £15 czyli jakies $22 gdy te same na Shutterstock czy fotoli sa w dolar clubie lub subie po dolca za sztuke, natomiast RM na Alamy takze zaczyna sie od £15 a licencja znacznie mocniejsza.
Odpowiedz
Hmm, a czy dobrze to zrozumiałem, że zdjęcie na zwykłej licencji RM, tej bez exclusive mogę mieć na każdym innym stocku i nawet jak ktoś je kupi, to to nic nie zmienia?
Odpowiedz
ja tez coś sprzedałem ktoś mi wytłumaczy jak mam to rozumieć ? gdzie jest tutaj kwota jaka ja dostane ?

Balance brought forward: $0.00
Total sales: $32.89
Commission / charges: $-16.44
Total payments to you: $0.00
Balance carried forward: $16.45
Cleared balance: $0.00
Next payment date: Not due
Odpowiedz
Ta pierwsza. A pozostałe to opłata za serwer Alamy.
Także jesteś na (-)

Powitać na forum.
Odpowiedz
16.45 tylko pewnie musisz poczekać na cleared balance...jaki minus straszą cie łobuzySmile
Odpowiedz
ufff Smile
Odpowiedz
(2015-05-28, 13:04:51)mikiel napisał(a): ja tez coś sprzedałem ktoś mi wytłumaczy jak mam to rozumieć ? gdzie jest tutaj kwota jaka ja dostane ?

Balance brought forward: $0.00
Total sales: $32.89
Commission / charges: $-16.44
Total payments to you: $0.00
Balance carried forward: $16.45
Cleared balance: $0.00
Next payment date: Not due

I - kwota przeniesiona z poprzednigo okresu rozliczeniowego $0
II- Wszystkie sprzedaze : $32.89
III - potracenie/dzialka Alamy (60%) $-16.44
IV - Suma wyplaconych pieniedzy (do dnia lub okresu rozliczeniowego) $0.00
V - suma przechodzaca do nastepnego okresu rozliczeniowego( czyli to co masz (40% od wartosci sprzedazy, chyba ze jestes studentem fotografii to 100% ale nie che mieszac) $16.45
VI- pieniadze ze sprzedazy ktore przechodza z konta Alamy na Twoje i sa gotowe do wyplaty, jesli uzbierales juz $75
VII - data nastepnej wyplaty/rozliczenia

mam nadzieje ze pomoglem
Odpowiedz
(2015-05-29, 21:07:27)yuma2 napisał(a): I - kwota przeniesiona z poprzednigo okresu rozliczeniowego $0
II- Wszystkie sprzedaze : $32.89
III - potracenie/dzialka Alamy (60%) $-16.44
IV - Suma wyplaconych pieniedzy (do dnia lub okresu rozliczeniowego) $0.00
V - suma przechodzaca do nastepnego okresu rozliczeniowego( czyli to co masz (40% od wartosci sprzedazy, chyba ze jestes studentem fotografii to 100% ale nie che mieszac) $16.45
VI- pieniadze ze sprzedazy ktore przechodza z konta Alamy na Twoje i sa gotowe do wyplaty, jesli uzbierales juz $75
VII - data nastepnej wyplaty/rozliczenia

mam nadzieje ze pomoglem
zdecydowanie - dzięki
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak usunąć zdjęcie z Alamy? oxygen64 12 10 606 2013-06-15, 22:15:26
Ostatni post: KAPA

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości